Na pomoc Pezinčanke Miške sa vyzbieralo vyše 9 000 €

December 2013 / Prečítané 1366 krát

   V roku 2012 sa v Pezinku po prvýkrát uskutočnil charitatívny projekt „Pomáhajme si navzájom“. Po jeho úspešnej realizácii sa organizátori rozhodli v tejto myšlienke pokračovať. Tento rok sa financie zbierali pre 5-ročnú Pezinčanku Mišku Lošoncziovú, ktorá čelí viacerým zdravotným ťažkostiam. Dohromady sa podarilo získať sumu prevyšujúcu 9 000 eur. Majú byť určené na liečbu a zdravotné pomôcky, ktoré si Miškin súčasný zdravotný stav vyžaduje. Ide najmä o nákladnú rehabilitáciu čiastočného ochrnutia ruky. Okrem toho má dievčatko problémy so sluchom a potrebuje nové naslúchadlá. Každé zlepšenie stavu Miške nepochybne uľahčí blížiaci sa nástup do školy.
   Ťažiskom projektu Pomáhajme si navzájom 2013 bolo podujatie, ktoré sa uskutočnilo 23. novembra pri futbalovom ihrisku v Grinave. Na jeho organizovaní sa podieľalo mnoho ľudí na čele s autorom projektu Stanislavom Slimákom. Ďalej to boli primátor Pezinka Mgr. Oliver Solga, poslanec za Grinavu PhDr. Milan Grell, Peter Bittner, Daniel Tahotný, Juraj Galovič, Zuzana Jarošincová, Jela Pálešová, Milan Košík, Zita Joklová a Ivan Mach. Akciu podporilo tiež Pezinské kultúrne centrum.
   Hlavný program tvorili súťaž vo varení divinového guláša, futbalový turnaj o Pezinský pohár a maratón v Anjelskej zumbe, ktorý sa uskutočnil v Dome kultúry pod vedením deviatich profesionálnych inštruktorov.
   Projekt „Pomáhajme si navzájom“, pri zrode ktorého stála aj TV PEZINOK, je špecifický tým, že nejde iba o jednorazovú záležitosť. Jeho cieľom je dlhodobo spájať ľudí, ktorí potrebujú pomoc. V súlade s touto myšlienkou prišla Lošoncziovcov podporiť okrem desiatok návštevníkov tiež rodina Belicovcov, ktorá bola vybratá v prvom ročníku podujatia. Ich dcérka Alex aj vďaka vyzbieraným peniazom napreduje vo svojej liečbe problémov s chôdzou.
   Na novembrovej akcii v Grinave sa podarilo vyzbierať 1 402,40 eur. Na Anjelskej zumbe to bolo ďalších 681 eur. Spolu tak bolo vyzbieraných 2 083,40 eur. Po pripočítaní príspevkov od sponzorov sa suma vyšplhala až na 9 155 eur. Symbolický šek odovzdali organizátori rodine Lošoncziovcov 3. decembra na Mestskom úrade Pezinok.

 

(KG)


Ohodnoťte článok: