Prežite v zdraví čas Vianoc

December 2013 / Prečítané 1328 krát

   Čas Vianoc a príchod Nového roka je predo dvermi. Toto snáď najkrajšie obdobie roka prináša do našich rodín sviatočnú atmosféru pokoja a rodinnej pohody. Dovoľte preto aj nám, aby sme vám zaželali ich príjemné prežitie v kruhu najbližších. Zároveň si vám dovoľujeme dať niekoľko dobrých rád, aby sme tieto najkrajšie sviatky roka prežili v pokoji a pohode.
   Nezabúdajme počas sviatkov na naše deti. Snažme sa im čo najviac venovať a popri tom dohliadnime, aby pri svojich hrách nespôsobili ujmu sebe alebo niekomu inému. Naše obchody a trhy sú presýtené najrozličnejšími druhmi delobuchov, pirátov, svetlíc, rakiet, bengálskych ohňov, ohnivých fontán a podobných ohňostrojných telies. Sú pomerne ľahko dostupné v predaji a mnohokrát ich aj my rodičia, deťom zadovažujeme.
   Tieto telesá sú pri neodbornej manipulácii veľmi nebezpečné a dokážu veľmi ľahko pri nedodržaní bezpečnostných opatrení spôsobiť ujmu na zdraví či požiar bytu, domu, alebo iných priestorov.
   Aj tento rok ako každý predchádzajúci budú nad vašou bezpečnosťou počas celých sviatkov bdieť profesionálni hasiči záchranári, na ktorých sa v prípade núdze alebo ohrozenia môžete s dôverou obrátiť na telefónnom čísle 150 alebo telefónnom čísle integrovaného záchranného systému 112. Veríme však, že ich pomoc potrebovať nebudete.

 

npor. Alžbeta Jarošová, OR HaZZ Pezinok

 


Ohodnoťte článok: