Mladé pezinské gymnastky úspešné aj v bratislavskej JUVENTE

November 2013 / Prečítané 1543 krát

Timea Oravcová a Alexandra Paladi s bronzovým pohárom na Rycon cupe v Českých Budejoviciach. FOTO: autor   Po odchode trénerky Maríny Vederníkovej a ukončení činnosti krúžku modernej gymnastiky pri Základnej škole na Kupeckého ulici v Pezinku sa mladé pezinské gymnastky zapojili do činnosti v ŠK JUVENTA Bratislava. Tento, jeden z najmladších športových klubov pre deti na Slovensku, vznikol pod taktovkou vysokoškoláčok, ktoré sa predtým aktívne venovali modernej
gymnastike a show dance. Tréningy sa konajú v petržalských telocvičniach 2-5krát do týždňa podľa vekovej a výkonnostnej kategórie.
   V Juvente pôsobia tri pezinské gymnastky – Michaela Mozolíková, Timea Oravcová a Alexandra Paladi. Dievčatá sa už zapojili aj do súťaží. V druhej polovici roka sa trénerky špeciálne venovali nácviku spoločných skladieb s piatimi gymnastkami. Pätica mladších pretekárok so skladbou „Srdiečka“ v obsadení s T. Oravcovou a A. Paladi štartovala v októbri a začiatkom novembra na štyroch medzinárodných pretekoch v Čechách. Na Veselskom pohári v Moravskom Písku obsadili druhé miesto, rovnaké umiestnenie získali na pražskom Revent cupe, bronzovú priečku si v silnej konkurencii vybojovali na Rycon cupe v Českých Budejoviciach a na Sametovej stuhe v Brne získali zlato. Michaela Mozolíková so „zumbáčkami“ v Moravskom Písku bola bronzová, v Prahe šiesta a v Brne štvrtá. Od januára začínajú v Juvente už s nácvikom sólových skladieb.

 

(mo)


Ohodnoťte článok: