Pezinské volejbalistky zdolali Kežmarok

November 2013 / Prečítané 1286 krát

   Prvá časť sezóny volejbalovej Extraligy žien 2013/2014 je v plnom prúde. Káder VISTA real Pezinok odohral v sobotu 9. novembra zápas 7. kola tejto súťaže. Na palubovku Športovej haly VTC sa proti domácim hráčkam, ktorým patrilo priebežne 5. miesto, postavila tabuľková dvojka KV MŠK Oktan Kežmarok. Pezinok mal pred sebou náročnú úlohu stať sa rovnocenným súperom favorizovanému hosťovi.
   Volejbalistky Kežmarku v úvodných dvoch setoch jasne potvrdzovali svoje kvality. Kontrolovali hru, určovali tempo a dostali sa do vedenia 2:0. Pezinok hral menej zanietene a nevyhol sa ani chybám a problémom v koncovkách. Aj tretí set sa rozbiehal v podobnom duchu a hostia mali dobre našliapnuté k úspešnému zakončeniu stretnutia. Zvrat nastal za stavu 16:13 pre hostí, kedy na strane Kežmarku došlo k nechcenému stretu dvoch hráčok. Zranila sa jedna z ťažiskových hosťujúcich volejbalistiek, nahrávačka Monika Smák a tretí set nedohrala. Pezinčanky vycítili nastupujúcu psychickú nepohodu v tíme súperiek, ktorá sa prejavila ako dôsledok incidentu, a začali si viac veriť. Po zvyšok setu predviedli dynamickejšiu, sebavedomejšiu a emotívnejšiu hru a získaním tretieho setu si vybojovali pokračovanie stretnutia.
   Vo štvrtom sete sa Monika Smák do hry vrátila, ale domáci káder nepoľavil. Práve naopak, svoj zápal pre hru stupňoval a eliminoval aj pochybenia. Diváci mohli na tvárach Pezinčaniek vidieť túžbu po víťazstve, ku ktorému si pomaly začali otvárať dvere. Kežmarok sa v úvode štvrtého setu dostal do vedenia. Potom však nastúpila na podanie za Pezinok Fábryová a domáce vyrovnali a následne otočili nepriaznivý stav z 10:14 na 16:14. Dobrou prácou celého tímu dotiahli štvrtý set do úspešného konca a o víťazovi rozhodoval skrátený piaty set.
   Jeho úvod bol vyrovnaný a pretrvával až do stavu 8:8. Potom sa Pezinku podarilo odskočiť a Kežmarok si už s nabudeným súperom nevedel dať rady. VISTA real Pezinok tak po vyše dvoch hodinách zvíťazil nad KV MŠK Oktan Kežmarok 3:2. Ak si pezinský káder dokáže podobné zanietenie udržať a bude hrať aj ďalšie stretnutia so srdcom, fanúšikovia by mohli v sezóne 2013/2014 vidieť ešte viacero pekných zápasov. Na domácej pôde by sa mal opäť predstaviť 23. novembra v 9. kole a 7. decembra v 11. kole ženskej volejbalovej Extraligy.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: