Moment zamyslenia nad svojím zdravím

November 2013 / Prečítané 1464 krát

Členky Klubu Venuša Pezinok   Klub Venuša a Liga proti rakovine sú svojou každoročnou aktivitou obyvateľom Pezinka dôverne známy. V rámci Týždňa proti rakovine v uliciach Pezinka rozdávajú jablká a organizujú Pochod zdravia.
   Azda každý takto oslovený sa aspoň na okamih zamyslí nad svojím zdravím. Aký dôraz naň kladie - či so zdravím nehazarduje. Práve o tento moment ide organizátorom podujatia. Satčí, keď sa nájde čo i len hŕstka tých, ktorí sa zamyslia - spravia niečo pre svoje zdravie a cieľ je splnený. Spúšťačom ochorenia totiž často býva zlý životný štýl, ktorý je zložený so zdanlivo „neškodných maličkostí“, ktoré ako celok predstavujú riziko. Drobnosti, ktoré môžu byť osudné. Preto aj keď sa úplne nezbavíme zlozvykov, mohli by sme ich vyvážiť zvykmi dobrými. Ísť na malú prechádzku, použiť schody namiesto výťahu, navštíviť priateľov, spraviť si dobrú náladu alebo sa len zahryznúť do jablka. Tento rok 25. októbra nám jablká v uliciach Pezinka ponúkli členky klubu Venuša v Pezinku.
   Pochodom, ktorý viedol od Mariánskeho stĺpu do Zámockého parku pripomenuli myšlienku, ktorá na nás denne nekričí z reklamných plôch a médií, ale je o to hlbšia a zmysluplnejšia.

 

(pb)

 


Ohodnoťte článok: