Netradičné vyznamenanie

November 2013 / Prečítané 980 krát

   Dobrovoľní hasiči majú v Pezinku už dlhoročnú tradíciu a v januári 2014 si pripomenú 140. výročie svojho založenia. Počas mnohoročnej aktívnej činnosti vykonali naši dobrovoľní hasiči bez nároku na odmenu v zmysle hesla „Bohu na slávu, blížnemu na pomoc“ veľa práce pri ochrane pred požiarmi, haváriami i živelnými pohromami veľa práce v prospech mesta Pezinok a svojich spoluobčanov, za čo si zaslúžili i mnohé ocenenia od svojej organizácie DPO SR, Mesta Pezinok i ďalších organizácií.
   Medzi tými ktorí boli v tomto roku ocenení boli i aktívni členovia DHZ Pezinok mesto Ján a Mária Slaných. V prvej polovici roku bol Ján Slaný medzi členmi DPO SR, ktorých prijal v Prezidentskom paláci v Bratislave prezident SR Ivan Gašparovič Pani Mária Slaná ktorá popri práci v DHZ Pezinok mesto už viaceré roky pomáha pri zabezpečovaní občerstvenia pre účastníkov hasičských súťaží, Hasičskej šibačkovej zábavy i ďalších spoločenských podujatí organizovaných v Pezinku a jej výrobky (lokše i pagáčiky) sú veľmi populárne nielen medzi Pezinčanmi ale i širšom okolí a v zahraničí.
   I v uplynulom mesiaci úspešne zabezpečovali pani Mária Slaná s manželom tieto pochúťky pre účastníkov II. Medzinárodného stretnutia hasičov historikov zberateľov v Pezinku. Že im všetkým chutilo, dosvedčuje i odovzdanie „Radu Zlatej varešky“, ktorý v mene účastníkov z Českej republiky odovzdali pani Márii Slanej vedúci odbornej rady histórie hasičstva z Pardubíc B. Cerman a J. Pecka s poďakovaním za chutné občerstvenie.

 

Peter Ronec

 


Ohodnoťte článok: