Veterány sa lúčili so sezónou

November 2013 / Prečítané 1278 krát

   Majitelia historických vozidiel sa v Pezinku každoročne lúčia so sezónou na tradičnom jesennom zraze s názvom „Posledné tankovanie“. Tento rok sa uskutočnilo v sobotu 5. októbra. Radničné námestie obsadila takmer stovka historických vozidiel a desiatky zvedavcov. Posledné tankovanie 2013 zorganizoval Veteran Car Club Pezinok v spolupráci s Mestom Pezinok.
   Hoci táto záľuba patrí k finančne aj časovo náročnejším, tohtoročný jesenný zraz ukázal, že historické automobily a motocykle majú stále veľa priaznivcov, a to aj medzi mladšími ročníkmi. Veterány už v dnešnej dobe nie sú len koníčkom jednotlivcov, ale stávajú sa rodinnou srdcovou záležitosťou.
   Pezinské posledné tankovanie malo podobný priebeh ako po minulé roky. Keď historické vozidlá zaplnili námestie takmer do posledného miesta, nastal čas na štart okružnej jazdy okolitými obcami. Motorizovaná historická kolóna namierila najskôr do Šenkvíc, následne do Častej a v poobedňajších hodinách sa vrátila naspäť do Pezinka. V parku prebehlo vyhodnotenie súťaže. V Kategórii motorka do roku ´45 cenu získal Ján Jankech. S motocyklom po r. ´45 uspel Igor Kováč. Za automobil do r. ´45 bol ocenený Ladislav Čavaňák. Cenu v kategórii automobilov po r. ´45 si vyslúžil Daniel Liška. Najlepšiu trojkolku predviedol Róbert Kováč. Uznanie získal aj najmladší účastník Ondrej Grgáč.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: