Autoklub Pezinok dominoval aj v roku 2013

Október 2013 / Prečítané 1413 krát

Ostrá lúka 15.9.2013, zľava Marek Foldi, v strede Palo Jajcay.   Jazdci Autoklubu Pezinok sa zúčastnili Majstrovstiev Slovenska kopcového pohára do vrchu, ktorý mal šesť dvojpretekov. Na domácej scéne reprezentovali Pezinok jazdci Martin Mesároš na Škode 120L v triede NP-1400, Marek Foldi na Seat Leon a Paľo Jajcay na Nissan Sunny, obidvaja v triede NP-2000.
   Počasie počas celého roka bolo na závodných víkendoch rôzne – každý pretek pieklo slnko i poriadne pršalo. No nielen počasie, ale aj technika chalanov riadne potrápila, keďže na Dobšinskom kopci, kde sa jazdili zároveň Majstrovstva Európy, musel Paľo Jajcay počas preteku meniť prevodovku a Marek opravovať motor. Všetko sa však stihlo aj vďaka pomoci všetkých členov klubu, ktorí dlho do noci robili na autách. Počas roka dokázal Paľo Jajcay v triede NP-2000 zvíťaziť 6 krát a týmto si aj znovu zaistiť koncoročný titul MSR NP 2013 do NP-2000, takže sa mu podarilo obhájiť minuloročný titul majstra. Marek so Seatom jazdil prvý rok a viedol si veľmi dobre, na konci roka sa dokázal prebojovať v konečnom hodnotení na tretiu priečku a druhé miesto mu ušlo o jeden bod. Martin Mesároš vynechal zopár podujatí na Slovensku, pretože sa mu zhodovali termíny s českými, kde sa mu darilo hneď od začiatku roka. V silnej konkurencií v Českej republike dokázal na konci roka vybojovať konečné tretie miesto v triede HE-1400.
   Kopcová sezóna končí, avšak v tomto období jazdci skúšajú šťastie ešte na okruhu Slovakia ring.
   Za podporu počas celého roka ďakujeme všetkým, čo nám pomáhali, rodinám za pochopenie, keďže tento šport vyžaduje veľa času hlavne počas víkendov a taktiež mestu Pezinok.

 

(pj)


Ohodnoťte článok: