Extraligové trápenie pezinských hádzanárov

Október 2013 / Prečítané 814 krát

   Mužstvo ŠKH Agrokarpaty Pezinok po siedmich kolách hádzanárskej extraligy ani raz neochutnalo sladkú chuť víťazstva. Má pritom za sebou zápasy so silnými aj slabšími súpermi. Asi najväčšou zahodenou šancou z doterajších stretnutí bola prehra v derby proti Slovanu Modra.
   Duel dvoch tímov spod Malých Karpát sa uskutočnil 6. októbra na pezinskej palubovke. Proti sebe stáli mužstvá z posledných dvoch miest priebežného tabuľkového hodnotenia a diváci očakávali vyrovnaný zápas. Hádzanári Pezinka zavetrili príležitosť konečne siahnuť na extraligové body, ale chcenie bolo zrejme väčšie ako sila kádra. Začiatok stretnutia síce vyzeral sľubne, no vyrovnané skóre udržali domáci iba do príchodu dvadsiatej minúty prvého polčasu. Následne Modra odskočila a druhý polčas štartoval za stavu 10:16 v prospech súpera. Modrania pokračovali v rozbehnutom tempe a svoje vedenie zvýšili na rozdiel desiatich gólov. V druhej polovici druhého polčasu sa po zmene hernej taktiky začali Pezinčania prebúdzať. Záverečné znižovanie súperovho náskoku síce hru zdramatizovalo, ale na dotiahnutie Modry to už nestačilo a Pezinok prehral 24:28.
   Veľmi podobný priebeh mal aj ďalší duel v 6. kole, ktorý odohrali hráči ŠKH Agrokarpaty Pezinok opäť na vlastnej pôde proti tímu Slovensko 20. Vekový priemer hosťujúceho mužstva bol v porovnaní s Pezinkom nižší, čo sa však nedalo povedať o jeho hernom tempe, počte striel a využitých gólových šanciach. Po prvej tridsaťminútovke bol stav 14:21 v prospech SR 20. Navyše domáci dávali svojmu protivníkovi nepresnými prihrávkami priestor na ďalšie gólové brejky a po dvadsiatich minútach druhého polčasu strácalil už 22:30. Opäť však prišlo záverečné oživenie podobne ako v stretnutí s Modrou. Doťahujúcim Pezinčanom hrali do karát početné fauly a vylúčenia na strane súpera, kde padli aj dve červené karty. Posledné minúty duelu sprevádzali nervozita a emócie, ale k zvráteniu nepriaznivého skóre sa už domáci nedopracovali a opäť prehrali o štyri góly – 31:35.
   Trápenie pezinského extraligového nováčika už iba okorenil zápas 7. kola, ktorý sa konal na palubovke MŠK Považská Bystrica v piatok 11. októbra. Považania Pezinčanov nešetrili a zvíťazili s takmer dvadsaťgólovým rozdielom 42:23.
Mužstvo ŠKH Agrokarpaty Pezinok má pred sebou ďalšie kolá extraligových stretnutí a od žiadneho z nich nemožno očakávať, že to bude prechádzka ružovou záhradou. Rovnocenným súperom, ktorý sa taktiež v najvyššej hádzanárskej súťaži ešte len oťukáva, by mohol byť MHáK Martin. Pezinok by si mal proti nemu zahrať v decembri.

 

(KG)


Ohodnoťte článok: