Pezinský strapec 2013

Október 2013 / Prečítané 1652 krát

    Dňa 19. októbra Dom kultúry v Pezinku privítal viac ako 200 tanečných párov na tradičnej súťaži Pezinský strapec. Na 39. ročníku sme mali možnosť vidieť začínajúcich tanečníkov v detských i v juniorských kategóriách, kde sa z domácich najviac darilo Samkovi Kmeťkovi a Karolínke Miklovičovej, ktorí si vytancovali medzi deťmi 4. miesto a v ktg. Juniorov Karolovi Olšovi a Márii Kyčinovej, ktorí získali 2. miesto. V ktg. Dospelí v triedach C a B v štandardných i v latinskoamerických tancoch sa najviac z domácich párov darilo Marekovi Kováčovi a Kataríne Mihálikovej (5. miesto STT).
   Organizátorom podujatia KST PETANu Pezinok pri Tanečnom centre CHARIZMA sa i tento rok podarilo na pezinský parket dostať 5. kolo Slovenského pohára juniorov a dospelých. Súťaže hodnotilo 13 rozhodcov na základe vylosovania SZTŠ a zahraniční rozhodcovia.
   V popoludňajšej časti súťaže sme mali možnosť vidieť vyraďovacie predkolá SLP dospelých v štandardných i v latinskoamerických tancoch a SLP juniorov. K najúspešnejším juniorom patrili Filip Buranský – Sofia Imbondo – Interklub Bratislava, ktorí si vybojovali prvenstvo v obidvoch skupinách tancov.
   Vo večernom Galaprograme privítal moderátor večera Štefan Skrúcaný 12 najúspešnejších tanečných párov v štandardných tancoch. Večerný Galaprogram otvárala poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Flašíková-Beňová. Víťazstvo v štandardných tancoch si vytancoval Ľubomír Mick – Adriana Dindofferová TC FORTUNA Poprad.
   Divácky atraktívne latinsko-americké nenechali divákov chladných a Pezinčania tradične vytvorili výbornú atmosféru. Z víťazstva sa tešili Jaroslav Oboňa – Dominika Rošková TŠK STELLA Žiar nad Hronom. Z domácich sa darilo páru Richard Forro – Petra Víťazková, ktorí sa umiestnili v STT na 7. a v LAT na výbornom 5. mieste. Ďakujeme za pekný výkon.
   V programe sa predstavili i začínajúce detské tanečné páry. Historicky prvý raz na Pezinskom strapci tancovali i seniori s choreografiou „GOYA život v tanci“, s ktorou sa na ostatných Majstrovstvách Slovenska umiestnili na 4. mieste.
   Diváci i tanečníci večerného Galaprogramu ocenili potleskom príjemné a vtipné hovorené slovo i piesne hosťa večera Štefana Skrúcaného.
   Veríme, že divákom sa športové výkony s pridanou umeleckou hodnotou páčili a dlho zostanú v ich spomienkach. Budeme radi, ak prijmete pozvanie na jubilejný 40. ročník Pezinského strapca 2014.
   Záverom by som sa chcela poďakovať Mestu Pezinok, PKC za podporu a rodičom i členom KST PETAN za pomoc pri organizovaní súťaže.

 

Kvetoslava Štrbová


Ohodnoťte článok: