BOZIN – Skautská hra v uliciach Pezinka

Október 2013 / Prečítané 1031 krát

   V uliciach mesta Pezinok sa počas víkendu (4.-6. októbra 2013) konal už 10. ročník skautskej mestskej hry „BOZIN“, ktorú organizuje pezinský skautský zbor. Okrem množstva aktivít, zábavy a nadväzovania nových priateľstiev je hlavným cieľom mestskej skautskej hry, spoznávať všetky zaujímavosti a krásy nášho mesta.
   Takmer 90 skautov a skautiek z Bratislavy, Trnavy, Piešťan, Trenčína a ďalších miest Slovenska sa počas rôznych programových blokov, v rôznych kostýmoch alebo v skautských rovnošatách presúvali na stanoviská, aby plnili jednotlivé úlohy s vidinou najväčšieho bodového zisku pre svoj tím.
Pri príležitosti tohtoročných osláv Slovenskej Skautskej storočnice sa najmä mladší skauti museli popasovať s aktivitami, ktorých ťažiskovú tému predstavovala história Slovenského skautingu aj skautská prax, ktorej súčasťou boo viazanie skautských uzlov, stopovanie zveri, Morseova abeceda, orientácia v teréne a ručné pílenie dreva. Po vyhodnotení 10. ročníka skautskej mestskej hry „ BOZIN “ sa pokojné nedeľné ráno zmenilo na „ súťaž v balení batoha “ a nasledovala už len pomyselná bodka celej hry – hromadné NAZDAR.

 

Monika Bušová

 


Ohodnoťte článok: