Cyklovíkend 2013

Október 2013 / Prečítané 1361 krát

Pod zrekonštruovanou hradnou stenou mladoboleslavského zámku   V dňoch 25-29. 9. 2013 sa konal v partnerskom meste Mladá Boleslav už 5. ročník Cyklovíkendu. 16 cyklistov z Pezinka absolvovalo niekoľkodňové etapy pre spoznávanie kultúrnych a prírodných krás v okolí Mladej Boleslavy.
   Na vyhliadke Kozárov sme zažili už prvú jesennú hustú hmlu i dážď. Ďalšie slnečné, hoci chladné dni, boli o niečo príjemnejšie. Mali sme možnosť jazdiť po cyklotrasách južne od Mladej Boleslavi – pri rieke Labe od Poděbrad po Nymburk. Nevynechali sme tradične ani zákutia Českého raja. Mali sme to šťastie, že práve v tých dňoch sa konali v Mladej Boleslavi dni Pezinka. Po prehliadke veteránov áut, motocyklov aj bicyklov na Svatováclavskej púti sme sa spolu s primátormi a vedením mesta Mladá Boleslav zúčastnili spoločného večerného posedenia.
   Chcel by som poďakovať za organizáciu celej akcie vynikajúcim cyklistom: členovi rady Miloslavovi Neumanovi a viceprimátorovi Jřímu Bouškovi. Organizačne pomáhali aj Michal Kopal – šéf športového areálu Zimného štadióna, Přemysl Siřínek – šéf športového areálu futbalového štadióna, Svatopluk Kvaizar – exprimátor a Ján Pekár, ktorí s nami odjazdili etapy. Vďaka patrí aj obom primátorom partnerských miest: MUDr. Raduanovi Nwelatiovi a Mgr. Oliverovi Solgovi, bez ktorých by toto podujatie nemohlo vzniknúť. Časť dopravných nákladov sponzorovala firma 3S.sk, spol. s.r.o., ktorá implementovala na MsÚ v Pezinku vnútornú technológiu virtuálnych systémov na produktoch Hitachi data systém. Veríme že partnerstvo aj v tomto športovom duchu sa bude medzi našimi mestami naďalej rozvíjať a na budúci rok by sme ich radi privítali u nás – v Pezinku.

 

Alexander Pravda


Ohodnoťte článok: