Oberačky nie sú hračky

Október 2013 / Prečítané 1011 krát

   Malokarpatská knižnica v Pezinku pripravila na jesenné obdobie tematický cyklus pre deti venovaný hroznu, vinohradom a vinohradníctvu.
   Cyklus pod názvom Oberačky nie sú hračky sme spustili 20. 9. 2013 v prvý deň pezinského Vinobrania. Cyklus je určený pre deti základných aj materských škôl. Knihovníčky oddelenia pre deti prostredníctvom cyklu Vinohradnícky rok od Ignáca Bizmayera predstavujú všetky dôležité práce vinohradníka počas celého roka. Deti si môžu prečítať príslovia a porekadlá viažuce sa k vinohradníctvu a vinárstvu, zoznámiť sa s vinohradníckymi povesťami aj regionálnou terminológiou vinohradníkov a vinárov.
   Prvé stretnutie bolo osobité tým, že sme pre takmer 100 detí zo ZŠ Kupeckého slávnostne odhalili drevenú sochu patróna vinárov a vinohradníkov sv. Urbana, ktorú vytvoril náš kolega Ľubo Navrátil. Deti – ako bonus k začínajúcemu Vinobraniu – mali možnosť naučiť sa rozoznávať a ochutnať viaceré odrody hrozna z nášho regiónu.
   Cyklus Oberačky nie sú hračky bude pokračovať do novembra 2013, termíny je možné dohodnúť v oddelení pre deti Malokarpatskej knižnice v Pezinku.

 

(dt)


Ohodnoťte článok: