Cyklopromenáda 2013

Október 2013 / Prečítané 1407 krát

   Tento rok to bolo už do tretice čo sa Pezinčania rozhodli ukázať ostatným účastníkom cestnej premávky, že bicykel je stále obľúbeným dopravným prostriedkom. V piatok 27. septembra sa v podvečerných hodinách ulicami mesta previezla Cyklopromenáda. Zúčastniť sa jej mohla široká verejnosť rôznych vekových kategórií. Jedinou podmienkou bolo prísť v stanovenom čase na Radničné námestie samozrejme na bicykli. Motto akcie znelo veľavravne „Cyklopromenáda za viac bicyklov “ .
   Organizátormi podujatia sú nezávislá iniciatíva cyklistov v spolupráci s Mestom Pezinok. Celý nápad upozorniť na súčasnú, cyklistom nie veľmi vyhovujúcu situáciu sa zrodil v hlave Zuzany Tichej. Cieľom však nie je len poukázať na problémy či hľadať možné riešenia, ale aj motivovať obyvateľov k tomu, aby vnímali bicykel ako dopravný prostriedok pre voľný čas i cestovanie do práce. Kto si k bicyklu raz nájde cestu, zistí, že sa mu otvorili dvere nových možností spoznávania zaujímavých miest. Obávať sa nemusia ani tí menej fyzicky zdatní, za cyklodobrodružstvom netreba chodiť ďaleko. Práve Pezinok a jeho okolie majú v tomto smere čo ponúknuť. To je hlavná myšlienka, tohtoročnej Cyklopromenády, ktorej sa zúčastnila početná skupina Pezinčanov i cezpoľných cyklonadšencov.
   Hlavnú časť podujatia, ktorou bola spoločná okružná jazda ulicami mesta, vystriedal večerný diskusný program. Jeho nosnou témou bol rozvoj cyklistickej dopravy a cyklotrás v Pezinku a okolí. Cyklopromenádou 2013 chceli organizátori zároveň podporiť myšlienku Európskeho týždňa mobility, ktorý prebiehal v dňoch 16. – 22. septembra a jeho zámerom bola integrácia cyklistiky do dopravy.

 

(KG)


Ohodnoťte článok: