Street Games a Beh Pezinkom 2013

September 2013 / Prečítané 1131 krát

   Prvá septembrová sobota sa v Pezinku niesla v duchu športovania a zábavy. Priestor pred Zámockým parkom ovládlo kultúrno-športové podujatie Street Games 2013. Organizátori pripravili pestrú paletu rozličných ukážok, súťaží, workshopov, prehliadky grafiti tvorby a veľa ďalších zaujímavostí.
   Súčasťou programu sa stal aj druhý ročník partnerského podujatia Beh Pezinkom, ktorý prebiehal pod organizačnou taktovkou Mgr. Lucie Vitálošovej. Po minuloročných skúsenostiach bol horný limit pre množstvo zúčastnených pretekárov pre tento rok stanovený na 400. Bežcov čakala približne 8 km dlhá trať, ktorá viedla ulicami Pezinka a rekreačnou lokalitou medzi vinicami. Cieľová rovinka sa nachádzala tam, kde bežci aj štartovali, teda v Zámockom parku. Medzi súťažiacimi nechýbali profesionáli, ale početné zastúpenie mali aj amatérski a rekreační pretekári. Limit pre zvládnutie trate stanovili organizátori na 1 hod 30 min, takže reálnu šancu dobehnúť do cieľa mal asi každý. Tým najlepším však stačila aj necelá polhodina.
   Prvenstvo v kategórii mužov do 39 rokov na tohtoročnom Behu Pezinkom ukoristil skúsený bežec Alexander Jablokov časom 27 min 36 s. Tesne za ním prebehli cieľom aj René Valent (27 min 39 s) a Ivan Ježko (27 min 51 s). V kategórii žien do 34 rokov bola najúspešnejšou pretekárkou Romana Komárňanská, ktorá dobehla s časom 31 min 34 s. Po nej nasledovali druhá Barbora Brezovská (33 min 45 s) a tretia Jana Kováčová (34 min 57 s). V ďalších kategóriách si prvenstvá vybehali Pavol Kupec, Vladimír Cích, Renáta Polanská a Jana Quittnerová.

 

(KG)


Ohodnoťte článok: