Predstavenie Hamlet dnes nebude

September 2013 / Prečítané 1496 krát

   „Hamlet dnes nebude“ (ale v Dome kultúry Pezinok áno). Nie, nedajte sa pomýliť týmto slovným spojením. To Pezinské kultúrne centrum pre Vás pripravilo ďalšie z divadelných predstavení v rámci cyklu MALÉ, ALE MILÉ v malej sále Domu kultúry na deň 26. 10. 2013 o 19.00 hod.
   Hra R. Lewandowskeho rozpráva príbeh bývalého herca Ingo Sassmana, ktorý dožíva svoj život ako oponár.
   Jedného dňa si súčasný predstaviteľ Hamleta, princa dánskeho, jednej z najznámejších postáv z hier Williama Shakespeara, zlomí nohu a predstavenie sa musí zrušiť. A tu je príležitosť (možno posledná) pre Ingo Sassmana, ktorý, mysliac si, že v divadle nikto nie je, vyjde na javisko a začne rozprávať a hrať svoj príbeh. Pre svoje publikum. Rozpráva o živote medzi kulisami, o skutočnosti, o ilúzii. Rozpráva o nesmiernej dôležitosti divadelnej opony. Rozpráva o raketovom štarte svojej hereckej kariéry, jej pokračovaní, kedy nespočetnekrát hral práve postavu Hamleta, o svoje žene Rebecce i o súčasnom živote oponára. Aj o tom, ako sa Hamlet má hrať.
   Hra bola darčekom k minuloročnému životnému jubileu Jána Mistríka a vy si nenechajte ujsť jeho skutočne herecký koncert v réžii Michala Vajdičku.

 

Ingrid Noskovičová, PKC

 


Ohodnoťte článok: