Festival „Cestou necestou“ zavíta na jeseň do Pezinka

September 2013 / Prečítané 1757 krát

   OZ Cestou necestou v spolupráci s Pezinským kultúrnym centrom vás pozývajú na sériu prednášok s premietaním a debatami o putovaní po najrôznejších kútoch sveta, ktoré si budete môcť vypočuť na festivale CESTOU NECESTOU v dňoch 12.-13.10.2013 v Dome kultúry Pezinok..
   Cieľom festivalu je inšpirovať ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané. Prezentovať budú bežní ľudia, ktorých okolie považuje za dobrodruhov. A pritom chodia medzi nami. Iba jedného dňa zbalili ruksak a vydali sa na pár mesiacov až rokov do sveta. Na festivale v Pezinku sa môžete tešiť napríklad na Branislava Strečanského, dlhoročného logistu pre Lekárov bez hraníc, ktorý porozpráva o svojich zážitkoch z misií v Mozambiku a Malawi a mnohých ďalších.
   V dňoch 12-13. 10. 2013 v Pezinku vás čaká 18 prezentačných blokov + koncert v sobotu večer. Vstupenky si budete môcť zakúpiť na jednotlivé bloky, ale aj permanentky.
   Divákov počas I. ročníka na jar v Bratislave najviac zaujal príbeh Tomáša Grígera, ktorý si splnil sen – opustil teplé kancelárske miesto v Londýne, kúpil si červenú Vespu (malý taliansky skúter) a prebrázdil ním celú Škandináviu.
   Spoznáme čaro blízkych i ďalekých kultúr, budeme stopovať, cestovať autobusmi, vlakmi, tuk-tukmi, bicyklami i po vlastných v Andách i Himalájach.
   Festival bude v mesiacoch október-november aj v ďalších mestách, a to v Piešťanoch, Banskej Bystrici a v Bratislave.
   Viac informácií nájdete na: http://www.michalknitl.com/festival/

 

Michal Knitl, OZ Cestou necestou a Ingrid Noskvičová – PKC

 


Ohodnoťte článok: