Opäť sa varila Fyzulnačka

September 2013 / Prečítané 1756 krát

Víťazný tím MsP Pezinok s predstaviteľmi mesta a atmosféra na námestí tesne pred dovarením. FOTO (MsP a pb)   Posledný augustový víkend sa uskutočnil v poradí už 10. jubilejný, ročník súťaže vo varení fazuľovej polievky „Fyzulnačka 2013“. Radničné námestie sa v sobotu 24. 7. zaplnilo návštevníkmi podujatia, ktorí prišli ochutnať rôzne druhy tejto obľúbenej polievky, ktorá patrila v minulosti k základným zložkám jedálnička nášho regiónu.

Víťazný tím MsP Pezinok s predstaviteľmi mesta. FOTO (MsP a pb)


   Tento rok sa varenia zúčastnilo symbolických desať tímov. Každý mal svoj vlastný často špeciálny recept, ktorým chcel zaujať nielen odbornú porotu, ale aj prítomných návštevníkov. Bojovalo sa teda nielen o ceny udeľované odbornou porotou, ale aj o Cenu sympatie, ktorú určovala práve laická porota. Atmosféra na námestí tesne pred dovarením.Tento rok najlepšiu „ fyzulnačku “ navarilo družstvo mestskej polície v Pezinku, na druhom mieste skončili vinohradníci zo Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov a tretie miesto obsadili Stavebníci Neupauer.
   Cenu sympatie si odniesli takisto mestskí policajti, druhí boli Stavebníci Neupauer a na treťom mieste skončil Burdanteam. Úspech mali aj domáce špeciality v podobe lokší a osúchov od manželov Slaných a víno mladého vinára Lukáša Krasňanského. Veľké množstvo návštevníkov a dobrá nálada sú potvrdením toho, že sa Mestu oplatí takéto podujatia organizovať.

 

(ra)


Ohodnoťte článok: