Ženský extraligový volejbalový tím v novom zložení

August 2013 / Prečítané 766 krát

   Minuloročné konečné umiestnenie Pezinčaniek v ženskej volejbalovej extralige, zdá sa, nebolo pre vedenie tímu veľmi uspokojivé. Potvrdzujú to zmeny, ktoré v družstve nastali. Do nadchádzajúcej sezóny, ktorá odštartuje už na jeseň, vstúpi káder VISTA real Pezinok v takmer úplne novom a v priemere mladšom zložení. Ako uviedol tréner Pavel Bernáth, ambície boli stanovené na úvodnej porade 5. augusta. Rozhodujúce bude aj tento rok štvrťfinále. Očakávania však v súčasnosti nie sú ani z ďaleka také vyhranené, ako tomu bolo pri starom zložení družstva.
   Hoci dievčatá napriek tropickým horúčavám začali s prípravnými tréningami už počas úvodných augustových dní, musia sa navzájom spoznať a postupne zohrať. Ani tréner tak v prípravnej fáze nedokáže presne stanoviť hranice možností tohto novovybudovaného tímu. Ak bude výsledok podobný ako naposledy, sklamanie by malo byť oveľa menšie. Ale vždy treba myslieť pozitívne a to platí aj v športe a preto chce káder robiť aj teraz všetko, čo bude v jeho silách, aby dosiahol čo najlepší výsledok.
   Viaceré z nových hráčok nastúpili do pezinského volejbalového družstva z mládeže a čaká ich tak prvá sezóna v extralige. Ďalší nováčikovia prišli z iných klubov. Z pôvodnej zostavy uvidíme na palubovke libero Zuzanu Pavelekovú, Majku Kostelanskú a taktiež kapitánku Hanu Cagáňovú. Ako tréner prezradil, pri výbere hráčok sa snažil vychádzať zo skúseností z predošlej sezóny a sústredil sa najmä na posilnenie smečiarskych postov. Ak sa podarí dotiahnuť aj posledné detaily, by po novom tak malo za Pezinok hrať 12 dievčat.
   Zmeny však nenastali iba v hráčskej základni. Ženský extraligový volejbalový káder má aj nového asistenta trénera. Stal sa ním Jakub Hronský, bývalý zverenec súčasného trénera Bernátha. Nahradil bývalého asistenta a niekdajšieho trénera Ladislava Popeláša, ktorý po dlhých rokoch pôsobenia v Pezinku bude v blížiacej sa sezóne trénovať juniorky COP Nitra.
Noviniek je teda v pezinskom volejbale dosť. Uvidíme, ako sa podarí omladenému kádru zohrať a rozbehnúť sa v prvých zápasoch. Tie ich čakajú koncom septembra. Prvé dve kolá odohrá Pezinok v Žiari nad Hronom a v Nitre. Na domácej palubovke nastúpi do duelu proti Pezinčankám ostrieľaný súper Paneurópa Bratislava, a to v treťom kole začiatkom októbra. Štart a pôsobenie pezinského tímu v extralige budeme určite sledovať a už teraz mu prajeme veľa víťazných stretnutí.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: