V tropických dňoch pribúdali požiare

August 2013 / Prečítané 1225 krát

   Sucho a teploty vysoko nad tridsiatimi stupňami Celzia dali zabrať hasičom na celom území Slovenska. Množiace sa požiare prírodných porastov a lesov zamestnávali aj hasičov z Okresného riaditeľstva Hasičského a Záchranného zboru Pezinok. V Pezinku a okolí zaznamenali zvýšený počet vznikajúcich ohňov, ktoré sa týkali najmä vinohradov, lúk a vysušenej trávy.
   Ako však uviedol riaditeľ OR HaZZ Pezinok, veľa zo vzniknutých požiarov bolo zapríčinených nezodpovednosťou a nepozornosťou ľudí a ich neopatrnou manipuláciou s otvoreným ohňom v prírode, a to aj v období vyhláseného stavu zvýšeného rizika vzniku požiarov, kedy platí záklaz zakladania ohňov v prírode.
   Okrem pezinského okresu zasahovali tunajší hasiči počas augustových horúčav taktiež mimo svojho rajónu. Privolaní boli k lesným požiarom v ťažkom teréne Malej Fatry a Betliara.
   Obdobie zákazu kladenia ohňov počas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov vyhlasujú hasiči na zákade oznámení o zvýšenom indexe požiarneho nebezpečenstva uverejňovaných Slovenským hydrometeorologyckým ústavom (SHMÚ). Horúčavy, aké udreli v našich končinách počas tohto leta, vyvolali takýto stav na celom Slovensku. Jeho odvolanie je možné až po poklese teplôt a po zvýšení vlhkosti, teda po príchode dažďových zrážok.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: