Spoznávajte kraj a zapojte sa do fotosúťaže

August 2013 / Prečítané 1459 krát

   Do druhého ročníka fotosúťaže Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji sa môže zapojiť až do konca septembra každý, kto má chuť prežiť zvyšok leta aktívne – spoznávaním kraja. Na výber sú tri súťažné kategórie. Na svoje si prídu tí, ktorých zaujíma kultúra či ľudia, ale aj milovníci vína či adrenalínu. Fotosúťaž na portáli www.ephoto.sk odštartovala na začiatku mesiaca.
  
„Ukázalo sa, že pri pomerne nízkom rozpočte dokážeme vytvoriť niečo, čo ľudí zaujme a motivuje ich k aktívnemu tráveniu voľného času. Osvedčilo sa to už v zime pri prvej fotosúťaži a ukazuje sa, že záujem zo strany fotografov je aj tento raz,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo, ktorý prevzal záštitu aj nad druhým ročníkom fotografickej súťaže.
   Fotografickú súťaž vyhlásila krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, aby spropagovala atraktívne miesta a podujatia regiónu a tým podporila jeho návštevnosť. Po úspešnom prvom ročníku, ktorý sa konal v zime, sa KOCR BRT a BSK rozhodli spustiť pokračovanie fotosúťaže. V zime sa do súťaže zapojili stovky nadšencov, ktorí prihlásili spolu vyše 600 fotografií.
   Druhý ročník fotosúťaže má kraj ukázať ako miesto, ktoré je atraktívne aj v lete, preto sú kategórie prispôsobené práve tomuto obdobiu. Fotografi sa môžu zapojiť do kategórií Moje mesto, moja obec – architektúra, ľudia, kultúrne podujatia, Vinárstvo a vinohrady – život vo vinohradoch, práca s vínom, otvorené pivnice,... a do kategórie pre milovníkov adrenalínu Ukáž leto v kraji. V tejto kategórii sa nebude hodnotiť striktne kvalita fotografií, ale skôr emócia, ktorú zachytávajú. Bratislavský kraj ponúka množstvo aktivít nabitých energiou. Možno skúsiť rafting, MTB, hydrospeed, wakeboard alebo windsurf, pri akcii sa odfotiť a ostatným ukázať, ako sa dá zabiť nuda v kraji. Kategória je podporená aj akčným videom na propagáciu aktivít v kraji: http://www.youtube.com/watch?v=lBEbmbM6hAM
   Fotografie bude aj tento raz hodnotiť porota zložená z profesionálnych fotografov a zástupcov organizátora ako aj minuloročného víťaza fotografickej súťaže. Na najlepších fotografov čakajú atraktívne ceny a po ukončení fotosúťaže je plánovaná vernisáž víťazných fotografií. Podrobné informácie možno nájsť na: www.ephoto.sk/leto

 

(BSK)

 


Ohodnoťte článok: