Pozvánka do malokarpatských viníc Deň vo vinohradoch 2013

August 2013 / Prečítané 1334 krát

   Po piatykrát budete mať ojedinelú možnosť v sobotu 7. septembra 2013, zavítať do malokarpatských viníc, ochutnať hrozno ale aj víno z neho vyrobené, spoznať vinára, ktorému vinica prirástla k srdcu tak, že sa stala jeho druhým domovom.
   Navštíviť môžete vinice od Rače až po Suchú nad Parnou.
   V tento deň sa za chuťou hrozna a z neho vyrobeného vína môžete vybrať pešo, na bicykloch, autami, a to do vinohradov Füchsle, Grefty, Nové Hory, Gelnar, Škridlák, Huncpalky, Fertále, Bojflajtne, či novovysadených vinohradov Iveta a Zoya... A čo na tomto veľkom vinohradníckom a vinárskom putovaní zažijete? Navštívite genofond Frankovky modrej, nahliadnete do jelenej farmy, ocitnete sa v stredomorskej záhrade, prekvapia vás nádherné vyhliadky na mestá Pezinok a Modru, Svätý Jur i Raču, pre ktoré sa oplatí šliapať pár metrov do kopca a ak zvládnete 99 schodov rozprestrie sa vám nádherný pohľad z rozhľadne na Šenkvice. Vo Svätom Jure zažijete koncert priamo vo vinici a v Pezinku vás očakáva jazda kočom po vinohradníckom chodníku. Sobotňajší zážitok bude aj o grilovaní a voňavých špekáčikoch, vinohradníckom guláši a pagáčikoch, ba čakajú vás aj domáce špecialitky...

Vstupné 15,- €
- vás oprávňuje počas sobotného popoludnia ochutnávať vína a hrozno v 38 viniciach, v cene vstupenky je započítaný 6 € bonus na nákup vína alebo hrozna.

Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť:
Mestská vinotéka, Radničné nám. 9, Pezinok

 

www. mvc.sk

 


Ohodnoťte článok: