Alkohol za volantom

August 2013 / Prečítané 858 krát

   Dňa 31. 7. v čase o 10.42 h policajná dopravná hliadka zastavila a kontrolovala v Modre na Šúrskej ulici 50-ročného vodiča na osobnom motorovom vozidle zn. Škoda. Pri dychovej skúške na alkohol mu policajti v dychu namerali nad 1 promile. Poverený policajt Okresného dopravného inšpektorátu v Pezinku muža obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Muž po obvinení putoval do policajnej cely, môže mu hroziť až jednoročný trest.
   V policajnej cele skončil aj 23-ročný vodič motorového vozidla zn. Mitsubishi. Krátko po polnoci dňa 28. 7. 2013 ho na Mladoboleslavskej ulici v Pezinku zastavila a kontrolovala policajná hliadka. Policajti mu pri dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu namerali hodnotu 0,72 mg/l, čo predstavuje takmer 1,5 promile.

   Polícia apeluje na vodičov:
   Vodič pod vplyvom alkoholu predstavuje priame ohrozenie nielen pre seba, ale aj pre ostatných vodičov, cyklistov a chodcov. Vplyvom alkoholu sú rozpoznávacie schopnosti ako aj samotné reakcie vodiča oslabené. Alkohol za volant nepatrí; ohrozuje sa ním zdravie a životy ostatných; je príčinou dopravných nehôd s tragickými následkami.

 


Ohodnoťte článok: