Ohliadnutie sa za sezónou PHbL 2012/2013

Júl 2013 / Prečítané 806 krát

   Tento rok PHbL písala už svoje tretie pokračovanie (nerátajúc jej nultý ročník). Môžeme  povedať, že posledný ročník
patril medzi najkvalitnejšie, čomu pomohlo viacero faktorov. Pribudli nové tímy, noví kvalitní hráči, ktorí pozdvihli úroveň jednotlivých zápasov a tým aj celej ligy. Diváci mohli vidieť počas celého ročníka viacerých hráčov z extraligy, bývalých či súčasných reprezentantov Slovenska v hokejbale. Do súťaže sa prihlásilo 15 tímov, avšak dohralo súťaž len 14, nakoľko sa po polke základnej časti odhlásila Dunajská Lužná Hawks. Nováčikmi súťaže boli ŠHbK Račištorf (Rača), HC Chilli, HBC Team Ducks Bratislava, Jokerit Pezinok, Hurons Budmerice a už spomenutá D. Lužná Hawks.
   Základná časť PHbL sa hrala systémom každý s každým a družstvá si zmerali sily dvakrát.
   Po odohratí zápasov v základnej časti nasledovala vyraďovacia časť, kde postúpilo prvých 8 tímov a tie hrali postupne zápasy štvrťfinále a semifinále na 2 víťazné zápasy. Zápas o bronz medzi nováčikom súťaže Račou a pezinským Hornets priniesol vyrovnané zápasy a v oboch prípadoch vyhrali Račania o gól a získali tak vo svojej premiérovej účasti v PHbL tretie miesto. Vo finále sa už po tretíkrát za sebou stretli dva pezinské tímy Vitamíny „A“ a Haliganda. Tohtoročné finále bolo najvyrovnanejšie a prinieslo vynikajúci hokejbal z jednej aj druhej strany. Vždy sa rozhodovalo až v záverečných tretinách zápasov. Aj tento rok sa stala víťazom tretíkrát za sebou Haliganda Pezinok.
Čo sa týka kanadského bodovania jednotlivcov po základnej časti, tak sa rozhodlo o víťazovi až v záverečnom kole. Nakoniec sa víťazom a zároveň najproduktívnejším hráčom stal Kristián Pečimut z Haligandy Pezinok, ktorý dosiahol 100 kanadských bodov za 28 gólov a 72 asistencií. Zároveň bol aj najlepším medzi nahrávačmi. Najlepším strelcom bol Jakub Mydla z celku Vitamíny Pezinok „B“, keď súperom nastrieľal 56 gólov.
Potešujúci je čoraz väčší záujem o hokejbal v našom meste. Podarilo sa prilákať nielen kvalitných a skúsených hráčov, ale dôležitým faktorom je, že hokejbal sa teší obľube aj medzi mladými ľuďmi. Dôkazom toho bol už tento rok vytvorený druhý ročník hokejbalových majstrovstiev juniorov medzi základnými školami z Pezinka a okolia. Spomedzi týchto hráčov sa vytvoril juniorský tím, ktorý pôsobil v extralige juniorov – Jokerit Juniors Pezinok. Veríme, že kvalita a podmienky nielen pre hráčov, ale aj divákov pezinského hokejbalu sa budú len zlepšovať. Na záver vďaka patrí všetkým činovníkom PHbL vedeniu, rozhodcom, hráčom a tiež fanúšikom, ktorí si nachádzali cestu k nám počas celého ročníka. Tešíme sa už na ďalší ročník.

Tabuľka:
1. miesto Haliganda Pezinok
2. miesto Vitamíny Pezinok A
3. miesto ŠHbK Račištorf
4. miesto Hornets Pezinok

Najlepší jednotlivci:
Najlepší strelec: Jakub Mydla 56g (Vitamíny PK B)
Najlepší nahrávač: Kristián Pečimut 72 asistencií (Haliganda Pezinok)
Najproduktívnejší hráč: Kristián Pečimut 100b (28+72) (Haliganda Pezinok)

 

(pv)

 


Ohodnoťte článok: