Parkúrový Pohár národov detí a juniorov

Júl 2013 / Prečítané 707 krát

   Prvé podujatie svojho druhu na Slovensku – taký prívlastok niesli júnové parkúrové preteky, ktoré sa uskutočnili na kolbiskách pezinského areálu Rozálka. Pohár národov detí a juniorov v skoku na koni priviedol do týchto končín mladých reprezentantov zo šiestich krajín Európy.
   Súťaž sa uskutočnila v dňoch 20. - 23. júna. Finále Grand prix detí a Grand prix Juniorov bolo sprevádzané teplým a slnečným počasím, čo sa odzrkadlilo aj na bohatej návštevnosti. Finálové kolá oboch kategórií mali medzinárodnú účasť. Medzi deťmi sa víťazkou stala Nemka Jil Kerpen na koni Esquire 31. Aj v Grand prix juniorov odjazdila záverečné rozoskakovanie najlepšie dievčenská reprezentantka 16-ročná Poľka Joanna Marciniak, ktorá si víťaztvo vybojovala na 8-ročnom koni Chelsea Blue.
   Možno povedať, že poľskí reprezentanti v tejto súťaži potvrdili svoje kvality v jazdeckom športe. Aj striebro totiž obsadil poľský reprezentant Bartosz Gauza na koni Bijzonder S. Tretie a štvrté miesta si v náročnom finále vybojovali Adéla Pulpánová a Anna Kellnerová z Českej republiky.
   Ceny a gratulácie víťazom odovzdali primátor Pezinka Mgr. Oliver Solga, riaditeľka pretekov a podpredsedníčka SJF Viera Obšitníková a hlavný rozhodca a prezident ČJF Jaroslav Pecháček.

 

(KG)