Alternatíva v Drevone 29. august 2013

Júl 2013 / Prečítané 795 krát

l V pezinských kultúrnych kuloároch sa rozpráva o spojení občianskych združení 5P a P.R.D. pri organizácii festivalu alternatívnej kultúry´ALTERNATÍVA V DREVONE. Oslovila som preto predstaviteľov oboch združení, Laja Slimáka a Rasťa Kuttnera s Pettrom Bittnerom, aby mi o spolupráci povedali niečo bližšie. Tak čo je na tom pravdy a ako funguje spolupráca?
   Rasťo: Obe občianske združenia majú vo svojom portfóliu aj kultúrnu činnosť a Lajo je prezidentom 5P a zároveň členom P.R.D.. So spojením nebol žiaden problém a je pravda aj to, že usilovne pracujeme na novom ročníku festivalu ALTERNATÍVA V DREVONE.
   Lajo: Na festivale sme v podstate spolupracovali už minulý rok, no tento rok sme to aj zoficiálnili. Z jednoduchého a pragmatického dôvodu, ktorým sú financie. Náklady na program, technické a materiálne zabezpečenie sú dosť vysoké a obe združenia prejavili záujem aby sa ALTERNATÍVA V DREVONE konala aj tento rok. V tejto súvislosti musím spomenúť aj občianske združenie Kinečko, ktoré aj tohto roku zabezpečuje filmovú časť festivalu.

l Vyzerá to tak, že ALTERNATÍVA V DREVONE bude aj tohto roku multikultúrna...
Rasťo: Minulý rok sa koncepcia multikultúrnosti ľuďom zapáčila a my sami si myslíme, že pestrosť žánrov, ktoré ponúkneme, bude na prospech veci. Po skúsenostiach z minulého roku snáď len pridáme viac vecí pre deti, ktoré sa nenudili ani minulý rok, ale nečakali sme, že ich príde také množstvo.
Lajo: Deti sa bavili aj na veciach o ktorých sme si mysleli, že sú čisto „dospelácke“. Raz darmo, vývoj nezastavíš. Rôznosť žánrov, ktoré ponúkame vyvoláva v ľuďoch viac pocitov, kladie viac otázok a dáva aj viac odpovedí. A nakoniec aj Záhoráci tvrdia že, „Čím vícej huáv, tým vícej zelé.“ (smiech)

l Môžete už prezradiť aj nejaké konkrétne body programu?
Petter: Neradi by sme dopredu prezrádzali celý program, pretože ešte nie je kompletne zazmluvnený. Hádam by som však mohol prezradiť najväčšie ťaháky z hudobnej časti, ktorými budu Vandali zo Svätého Jura a celému Pezinku dobre známi Vrbovskí víťazi.
Lajo: Ja prezradím, že bude aj detská divadelná dielňa, povrazolezkyňa a pravidelné spojenie zo železničnej stanice rovno do areálu bývalej Drevoindustrie.

l Kde a ako sa dozvieme konkrétny program ?
Rasťo: Všetci alternatívnej kultúry chtiví sa program včas dozvedia od našich mediálnych partnerov TV PEZINOK a mesačníka Pezinčan. Ďalej sa objaví na sociálnych sietiach, prostredníctvom e-mailov.
Petter: Vylepíme aj plagáty, vytlačíme množstvo letákov, ktoré budú v reštauráciách, baroch a iných zariadeniach. Zaujímavou alternatívou šírenia programu medzi pospolitý ľud je aj ústne osobné podanie informácií. (smiech)

l Kde sa budú dať zakúpiť lístky ?
Rasťo: V predpredaji sa budú lístky predávať v informačnej kancelárií a v deň akcie pri vstupe do areálu bývalej Drevoindustrie.
Lajo: Samozrejme je postarané aj o občersvenie a pitný režim.


Ďakujem vám za rozhovor.

 

Monika Čárska

 


Ohodnoťte článok: