Cyklomaratón 2013

Júl 2013 / Prečítané 947 krát

   Jubilejný 10. ročník známeho cyklistického podujatia pre Pezinčanov a okolie sa konal 15.-23. 6. 2013. Hlavným dejiskom bolo pohorie Šumavy a rieka Vltava. Spolu v 8. etapách cyklisti mohli „našliapať“ do 560 km po asfaltových, ale aj nezpevnených cestách – hlavne cyklotrasách. K dobrej nálade prejdených kilometrov pomohlo aj stabilné letné počasie.
   Prvé etapy boli viac hornatého profilu, ale výhľady a pekná príroda zahojili únavu z celodenných etáp. Cyklomaratón začínal v Nýrsku a končil na Slapoch v Ždáni – pri Prahe. Okrem českej republiky sme na jeden deň zavítali aj do Nemecka – mestečka Zwiesel, ktoré je známe tradičnou sklárskou výrobou aj v dnešných časoch. Od strednej časti Šumavy – od prameňa národnej rieky Vltavy – sme po Vltavskej cyklomagistrále prišli až do Prahy. Popri vodných nádržiach Lipno, Orlík a Slapy vyrástli v okolí Vltavy architeknotické skvosty ako Český Krumlov alebo zámok Hluboká.
   Všetci sme sa bez zranení a s novými dojmami vrátili naspäť do Pezinka, kde už rozmýšľame, kam sa vybrať na budúcoročný 11. ročník Cyklomaratónu 2014.

 

Alexander Pravda

 


Ohodnoťte článok: