Pezinský Permoník od 16. do 18. augusta

Júl 2013 / Prečítané 953 krát

   Milí Pezinčania, dovoľte nám, srdečne vás pozvať, v mene našej neziskovej organizácie Barbora na 18. ročník Pezinského Permoníka a 13. ročník pouličného ryžovavnia zlata na Slovensku, ktorý sa uskutoční v Kultúrnom dome v meste Pezinok. Podujatie pripravujeme pre všetkých, koho fascinujú krásy našej zeme a vzácnych minerálov a kameňov, ktoré vytvorila. Nájdeme tu tiež šperky a ozdoby, ktoré z nich šikovnými rukami vyrobili šperkári.
Permoník predstavuje Malokarpatskú burzu a výstavu minerálov, fosílií a drahých kameňov. Príďte v spoločnosti svojich priateľov, s deťmi i rodinou a s dobrou náladou prežiť deň pri ryžovaní zlata a pozrite si našu bohatú výstavu plnú vzácnych exponátov. Tento rok nebudú chýbať zaujímavé osobnosti, ktoré predstavia svoje výstavy, zaujímavé prednášky a premietanie filmov z oblasti mineralógie a baníctva.
Vďaka množstvu vystavovateľov sa môžete dozvedieť veľa zaujímavých informácií o mineráloch a o všetkom čo vás zaujíma z ich výprav po svete pri objavovaní nových kúskov. O pravú letnú náladu sa postarajú počas troch dní kapely, ktoré budú rozdelené podľa hudobných žánrov. V piatok je večer venovaný reggae scéne, na ktorej privítame Foolprof Riddims, Skafander, Fuera Fondo, Respect Vibration Sound. Sobota sa bude niesť v rockovej nálade v podaní skupín Stará škola, Hash, King Shaolin, Lavagance. Nebude chýbať ani sobotná mestská opekačka. Nedeľa je pripravená v country a oldies štýle.
   Pre najmenších sme pripravili súťaž v kreslení a maľovaní najkrajšieho permoníka a bábkové divadielko Bambola, ktoré predstaví rozprávku o popletenom permoníkovi.
   Veríme, že každý z vás si na Pezinskom Permoníku nájde niečo pre seba a odíde s pocitom príjemne stráveného letného dňa. Tešíme sa na vás. Viac informácií a podrobný program nájdete na našom webe www.pezinskypermonik.sk
 

 

Andrea Heldová

 


Ohodnoťte článok: