Pravda o grinavskom projekte

Júl 2013 / Prečítané 1399 krát

   Aj keď nerád, ale ako predstaviteľ mesta jednoducho musím reagovať na rozsiahly text pani JUDr. Rusnákovej, ktorý uverejnila na webovej stránke Grinavy pod titulkou Primátor povedal Grinavskému parku NIE! Musím reagovať už i preto, že o projekte rozhodovalo svojím hlasovaním celé Mestské zastupiteľstvo a nie primátor. Poslanci ani nehlasovali o zaradení grinavského projektu do ISRMO, hlasovali len o oddialení hlasovania na 9.7. a tento návrh podporili len dvaja poslanci. Naopak, skoro všetci poslanci hlasovali za projekt ISRMO v dnešnej podobe. V texte pani Rusnákovej je mnoho ďalších klamstiev a účelových tvrdení. Treba povedať na rovinu, že projekt Grinavský park jednoducho neuspel na ministerstve, hoci najmä pracovníci Mestského úradu na ňom pracovali najviac a stál mesto nemalé peniaze. Predkladatelia, vrátane pani Rusnákovej, si vybrali agentúru a tvrdili, že to majú „pozichrované“ na sto percent, čo môžu dosvedčiť viacerí svedkovia. Keď neprešli v prvom kole, napísali ministrovi Ľubomírovi Jahnátkovi list, v ktorom očiernili jeho úradníkov a obvinili ich z netransparentnosti a neschopnosti. Mimochodom, ten list pani Rusnáková cudne zamlčala, zato môj list ministrovi, v ktorom sa dištancujem od ich názoru, ktorý poškodzuje korektnú spoluprácu mesta s ministerstvom, ten uverejnila.
   Hrubá lož je aj jej tvrdenie, že Mesto nemalo v tej dobe prichystaný žiadny projekt a výzva v januári 2012 na čerpanie eurofondov by prebehla bez akéhokoľvek projektu Pezinka. Príprava projektu ISRMO začala už na jeseň 2011. Vo februári sa stretol primátor Pezinka u vtedajšieho ministra s primátorom Bratislavy, Senca a Malaciek a županom P. Frešom a dohodli sa, že každý pripraví projekt za cca 1,7 milióna eur a ten sa musí týkať konkrétnych mestských častí a konkrétnych objektov škôl. O každom kroku sme priebežne informovali poslancov, ktorí projekt pre sídlisko Sever schválili spolu s kofinancovaním.
   Pani Rusnáková hovorí o neochote vedenia mesta zaradiť dodatočne ich projekt do projektu ISRMO Sever, pretože podľa presvedčenia primátora Grinavský park by mohol ohroziť celý projekt ISRMO. Na to však máme relevantné dôkazy. Je preto z jej strany neférové dehonestovať naše úsilie a prácu v prospech obyvateľov Severu a tamojších škôl a celého sídliska a riskovať stratu 1, 7 milióna eur, alebo túto sumu znížiť o 400 tisíc eur v prospech Grinavy. A to všetko len preto, že pani Rusnáková chcela presadiť projekt svojho manžela za každú cenu. Aj za cenu ohovárania a klamstiev a hádzania špiny na primátora a pracovníkov mestského úradu.
   Nesmierne si vážim každú zmysluplnú aktivitu, s ktorou prídu občania. Spolu s pracovníkmi MsÚ sa snažím byť všemožne nápomocný a spraviť maximum pre úspech projektov, ktoré môžu zlepšiť život v našom meste. Vždy som však odmietal to, že niekto ide aj cez mŕtvoly a viac ako na spoločný záujem hľadí len na svoj.

 

 

Oliver Solga


Ohodnoťte článok: