Jubilejná X. Krajská prehliadka speváckych súborov

Jún 2013 / Prečítané 1502 krát

   V sobotu 25. mája sa uskutočnil jubilejný X. ročník Krajskej prehliadky seniorských speváckych súborov organizovaný Krajskou organizáciou Jednoty dôchodcov Slovenska Bratislava. Prehliadky sa zúčastnilo 8 súborov a 1 súbor mimosúťažne. Na úvod sa prítomným v preplnenej sále prihovorila predsedníčka KO JDS Bratislava Dr. Emília Michalíková, ktorá privítala aj vzácnych hostí, primátora mesta Pezinok Mgr. Olivera Solgu, ktorý nad podujatím prevzal záštitu a tiež pozvaných zástupcov jednotlivých regionálnych organizácii Jednoty dôchodcov Slovenska.
   Prehliadku otvoril Folklórny súbor Radosť pesničkári pezinskí. Po nich sme ešte videli a počuli ženskú spevácku skupinu Mikulášanka z Plaveckého Mikuláša, ženskú skupinu Susedy z Vrakune, spevácky súbor Senior Račan z Rače, spevácky súbor Senioranka z Karlovej Vsi, spevácky súbor Dúbravanka z Dúbravky, spevácky súbor Melódia z Petržalky, spevácky súbor Čatajan a prehliadku nám mimosúťažne uzavrel folklórny súbor Slovácky krúžek a Skaličané.
   Skvelá a žičlivá atmosféra v sále, elán a energia vyžarujúca zo všetkých účinkujúcich bez výnimky a v neposlednom rade skvelá organizácia - to sú hlavné atribúty, ktorými sa dá toto podujatie charakterizovať. Sú zároveň zárukou do budúcnosti, že slovenská ľudová pieseň nezanikne, ale bude aj naďalej s láskou odovzdávaná nasledujúcim generáciám.

 

Eva Frťalová

 


Ohodnoťte článok: