Slnko v nás v Dome kultúry

Jún 2013 / Prečítané 1363 krát

   Dňa 18. 5. 2013 sa v Dome kultúry už tradične stretli milovníci ľudového umenia na podujatí „Slnko v nás“, ktorú zorganizoval F. S. Obstrléze. Všetky pozvané súbory vytvorili krásnu atmosféru tohto sobotňajšieho popoludnia.
   Svojou prítomnosťou nás potešil aj primátor mesta Pezinok Mgr. Oliver Solga a viceprimátor Ing. Miloš Andel. Pán primátor pozdravil prítomných a vyjadril potešenie, že sa na pôde PKC
organizuje vďaka F. S. Obstrléze už po šiestykrát toto pekné stretnutie.
   Pódium ako prvým patrilo nám – hostiteľom. Predstavili sme sa s novým programom, zameraným trochu netradične, na krásnu Pezinskú povesť: „Čertova diera“. Scenár napísala Darina Kontárová. Je to jedna z mnohých povestí, ktoré mapujú históriu nášho krásneho mestečka v údolí Malých Karpát. Ďaľšie povesti ešte len čakajú na scénickú realizáciu a veríme, že autorka prvého bude v tvorbe ďaľších úspešne pokračovať.
   Potom sa predstavili so svojim programom súbory: Modrančanka (ľudové piesne), Teplička nad Váhom – súbor Straník (ľudové piesne), Radosť – Pezinskí pesničkári (ľudové piesne), Kráľovan – (ľudové zvyky – obžinky).
   Na záver tohto milého podujatia vystúpil viceprimátor mesta Pezinok Ing. Miloš Andel. Poďakoval všetkým súborom za krásny umelecký zážitok. Veľmi ho potešilo, že domáci súbor siahol po téme zobrazujúcej históriu nášho mesta. Všetkým zúčastneným odovzdal maľované džbánky s emblémom podujatia od organizátora súťaže a tiež vecné ceny, ktoré venoval primátor mesta Pezinok. Zároveň poprial všetkým veľa tvorivých nápadov.

 

(r)

 


Ohodnoťte článok: