Nadácia REVIA už druhýkrát v tomto roku podporila projekty

Jún 2013 / Prečítané 1379 krát

   Nadácia REVIA má za sebou druhé tohtoročné grantové kolo. Aj tentokrát nás prekvapila kreativita ľudí nášho regiónu, ich chuť zmeniť veci, ponúknuť iný pohľad, prejaviť záujem a ukázať krásy histórie nášho regiónu alebo podeliť sa o zážitky z ďalekých ciest. 1 100 € je suma, ktorou nadácia REVIA prejavila podporu nielen týmto projektom, ale najmä tvorcom a realizátorom týchto myšlienok.
Podporené projekty:
- Modranský živý orloj Modranského kráľovského divadla – netradičným spôsobom stvárnené tradičné práce a postupy pri pestovaníhrozna.
- Blues na mlyne – hudobné podujatie pre celé rodiny, ktoré má ambíciu predstaviť tento menšinový hudobný žáner. Koncerty doplnia aj výtvarné dielne pre najmenších účastníkov.
- Alternatíva v Drevone 2013. Organizátori chcú predstaviť nové zaujímavé trendy v oblasti umenia, vytvoriť realizačný priestor predovšetkým pre mladých a začínajúcich umelcov. Ich snahou je zmeniť pohľad na celkové vnímanie kultúry, servírovanej médiami či už štátnymi alebo privátnymi, „mienkotvornými“ alebo bulvárnymi.
- Všade dobre s batohom najlepšie – Veronika Balážiová a jej vášňou je cestovanie a fotografovanie. S batohom na pleciach precestovala už 23 krajín. Jej fotografie z ciest už v najbližších dňoch oživia Radničné námestie.
- Občianske združenie Červenokamenské panstvo dlhodobozachraňuje a reštauruje náhrobky na židovskom cintoríne v Častej. Svoje úsilie završujú slávnostným odovzdaním priestoru verejnosti spolu  osadením informačnej tabule v troch jazykoch.
   Nadácia REVIA vás všetkých pozýva na tieto skvelé akcie. Máme radosť, že sú medzi nami ľudia, ktorí prinášajú do nášho regiónu nové zážitky, myšlienky, pohľady a výsledky ich práce hladia dušu. Už teraz sme zvedaví, akými nápadmi nás prekvapíte v poslednom tohtoročnom grantovom kole, ktorého uzávierka bude 20. septembra 2013. Informácie o grantových programoch nájdete aj na stránke www.revia.sk .

 

Tešíme sa na vaše nápady.
REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia

 


Ohodnoťte článok: