Extraliga hokejbal U16 Jokerit Juniors Pezinok

Máj 2013 / Prečítané 1588 krát

   Mladí hokejbalisti reprezentujúci JOKERIT JUNIORS PEZINOK v kategórii U 16 (ročník 1997 a mladší) zažili tento rok prvýkrát atmosféru slovenskej hokejbalovej extraligy. Pocítili ju na vlastnej koži, keď si merali sily s inými celkami na Slovensku. Spolu s HBT Slovanom Bratislava sme boli nováčikmi v tejto sezóne, preto sme nemali veľké oči, nevedeli sme presne do čoho ideme, čo nás čaká a ako to všetko funguje. Vpred nás hnalo to, že sme videli na mladých chuť hrať hokejbal, pracovať na sebe a posunúť sa niekde. To bol ten impulz prečo sme do tohto projektu šli.

JOKERIT JUNIORS Pezinok
   Pri vzniku tohto teamu Jokerit bol školský turnaj medzi základnými školami (spolupráca s Mestom Pezinok a Pezinskou hokejbalovou ligou), kde sme si všímali jednotlivých hráčov a postupne sme ich pozývali na tréningy, dávali sme kúsok po kúsku dokopy družstvo. Hráči postupne prichádzali, odchádzali až sa pred začiatkom súťaže vlani v októbri ako tak stabilizovala základňa hráčov, s ktorými sme pracovali. Treba podotknúť, že viacerí hráči držali hokejky a stretli sa s hokejbalom po prvýkrát v živote. Napriek tomu sa postupne zlepšovali a postupnou zápasovou praxou získavali skúsenosti. Niektorí z týchto hráčov pôsobia v niektorých tímoch Pezinskej hokejbalovej ligy, kde sa priúčajú popri starších hráčoch a naberajú skúsenosti, ktoré sa snažia pretaviť v juniorskom družstve.
   Ako nováčik súťaže si chalani a jedno dievča zmerali sily s družstvami z Vrútok, Martina, Nitry, Pruského, Spišskej Belej, Kežmarku (2 mužstvá) a bratislavským Ružinovom a Slovanom. Bol turnajový systém súťaže a hral každý s každým po 2-krát. Miesto zápasov bolo vždy v inom meste. V porovnaní s inými tímami sme mali nevýhodu, že sme trénovali na hokejbalovom ihrisku v Pezinku, kotré nespĺňa extraligové rozmery ihriska, na ktorých sa musia odohrávať dané zápasy. Ani ihrisko ani herný systém 5+1 (u nás 4+1) neodradil chalanov a po úvodných prehrách niekedy aj vysokých, sa vzchopili a v odvetných zápasoch už boli vyrovnaným súperom a dostavili sa aj prvé úspechy. Veľká radosť zavládla po zápasoch s bratislavským Slovanom, kde sme dosiahli víťazstvá 2:1 a 5:2. Blízko k bodom sme boli aj v zápasoch s Martinom (0:2), Vrútkami (2:4) a RŠK Ružinov (3:5)na ich pôde, ale rozhodli skúsenosti súpera, ktorý dokázal rozhodnúť v posledných minútach zápasov. Na to, že drvivá väčšina hráčov daných tímov hrá spolu od svojich 8 -10 rokov, boli skúsenosti, zohratosť a kvalita na ich strane. Celkovo sme obsadili 9. miesto v slovenskej extralige.
   Napriek tomu chcem tomuto tímu, kde sa stretla perfektná partia mladých ľudí, povedať jedno veľké ĎAKUJEM a rovnako tak aj rodičom hráčov, vedúcemu tímu p. Róbertovi Mikesovi st., celému realizačnému tímu a v neposlednom rade aj riaditeľom jednotlivých škôl, ktorí nám vychádzali v ústrety pri uvoľnení žiakov z vyučovacieho procesu.
   Zoznam hráčov, ktorí nastúpili v sezóne 2012/13 za JOKERIT JUNIORS PEZINOK: Adam BAGIN, Adam MACKO, Dávid BENČAT, Dávid NÉMETH, Dávid SIPOS, Erik SIPOS, Erik BALÁŽ, Marek NITRAY, Martina KLÚČIKOVÁ, Mikuláš FÉDER, Radovan FIALA, Roman HVILA, Tomáš PLAČKO, Martin DEBRECKÝ, Štefan GAŠPAROVIČ, Rastislav CHOVANEC, Michal TALAPKA, Patrik VADOVIČ, Erik OSCITÝ, Šimon SADLOŇ a Patrik ŠVARC.

 

Mgr. Peter Vlasák, tréner

 


Ohodnoťte článok: