Mládežnícky basketbalový sviatok v Pezinku

Máj 2013 / Prečítané 1424 krát

   26. marca 2013 sa v telocvični na Komenského ulici v Pezinku uskutočnili Majstrovstvá Bratislavského kraja ZŠ v basketbale. Turnaj sa uskutočnil za podpory mesta Pezinok, ZŠ Kupeckého, Ministerstva vnútra SR, Obvodného úradu Bratislava - odbor školstva a Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA).
Víťazný tím ZŠ Kupeckého Pezinok  

Víťazný tím ZŠ Kupeckého Pezinok

Turnaja sa zúčastnilo celkom sedem škôl, ktoré boli víťazmi okresných kôl v basketbale. Medzi nimi boli: ZŠ Štúrova Malacky, ZŠ Gessayova Bratislava, ZŠ Tilgnerova Bratislava, ZŠ Tbiliská Bratislava, ZŠ Kupeckého Pezinok, ZŠ Kulíškova Bratislava, ZŠ Milana Hodžu Bratislava.
   Turnaj otvárali primátor mesta Pezinok Mgr. Oliver Solga, prezident Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Ing. Jaroslav Janáč, riaditeľka ZŠ Kupeckého Mgr. Katarína Volanková a zástupca odboru školstva Ľubomír Čamek.
   Základné školy boli rozdelené do dvoch skupín, v ktorých sa hralo systémom každým s každým. Víťazi skupín sa stretli vo finálovom zápase a družstvá, ktoré obsadili druhé miesta v skupine sa streli v boji o tretie miesto.
   Napínavé súboje, krásne akcie, veľa radosti a emócií, to všetko mohli vidieť fanúšikovia, ktorí sa prišli pozrieť na tento turnaj.
   Do telocvične na Komenského ulici, kde ešte pred nedávnom oslavoval Pezinok deväť násobného majstra Slovenska, si našlo cestu veľa priaznivcov mládežníckeho basketbalu. Zaplnené hľadisko a dobrá atmosféra pomohli mladým basketbalistom k lepším výkonom. Počas zápasov bolo počuť mohutné povzbudzovanie spolužiakov a učiteľov, ktorým patrí vďaka za vytvorenie neopakovateľnej atmosféry, ktorá pretrvávala po celý turnaj. Finálové zápasy sa hrali pri zaplnených tribúnach, čo je dôkazom toho, že Majstrovstvá Bratislavského kraja mali úspech aj u divákov.
   V zápase o tretie miesto sa streli ZŠ Tbiliská a ZŠ Kulíškova. Zápas bol veľmi vyrovnaný, družstvá sa striedali vo vedení až do poslednej štvrtiny, kde nakoniec zvíťazila ZŠ Kulíškova 34:19, a obsadila tretie miesto.

Družstvo ZŠ Kupeckého na Mestskom úrade slávnostne prijali primátor Mgr. Oliver Solga a viceprimátor Ing. Ján Čech.

Družstvo ZŠ Kupeckého na Mestskom úrade slávnostne prijali primátor Mgr. Oliver Solga a viceprimátor Ing. Ján Čech.

   Vo finálovom zápase sa stretli domáci zo ZŠ Kupeckého proti ZŠ M. Hodžu. Celý priebeh zápasu bol napínavý. V polčase domáce družstvo prehrávalo 26:30, avšak vďaka výbornej obrane a skvelej kondičnej príprave domácich sa podarilo zápas otočiť v ich prospech a vyhrať 41:34.
   Zvíťaziť v Majstrovstvách Bratislavského kraja je náročné, no obhajovať prvenstvo bolo ešte ťažšie a práve to bolo úlohou družstva ZŠ Kupeckého Pezinok, ktorému sa to nakoniec podarilo. Týmto víťazstvom si ZŠ Kupeckého vybojovala postup na Majstrovstvá Slovenska v basketbale.
   Rozhodcovia vyhodnotili prvú päťku turnaja: Dominik Havel ZŠ M. Hodžu, Lukáš Bolek ZŠ Kupeckého, Denis Kuznecov ZŠ Kupeckého, Marek Doležaj ZŠ Tilgnerova, Dávid Šefčík ZŠ Kupeckého. Do druhej päťky turnaja sa dostali hráči: Tomáš Kubinec ZŠ Tbiliská, Mário Tekely ZŠ M.Hodžu, Jakub Škula ZŠ Kulíškova, Daniel Lupták ZŠ Kulíškova, Robin Lacina ZŠ M. Hodžu.

Tabuľkové výsledky turnaja:

1. ZŠ Kupeckého Pezinok
2. ZŠ M. Hodžu Bratislava
3. ZŠ Kulíškova Bratislava
4. ZŠ Tbiliská Bratislava

   Basketbalový klub Pezinok ďakuje riaditeľovi ZŠ Fándlyho Mgr. Milanovi Janogovi za poskytnutie telocvične, taktiež veľká vďaka patrí firme HEPI za organizáciu turnaja a poskytnutie občerstvenia a v neposlednom rade všetkým členom klubu a trénerom Mgr. Vladimírovi Kuznecovovi, Mgr. Petrovi Gypesovi a Mgr. Andrejovi Tichému za úspešnú obhajobu titulu majstrov Bratislavského kraja v basketbale. Ceny víťazom odovzdával poslanec mesta Pezinok Mgr. Adam Solga.

 

(r)


Ohodnoťte článok: