Nové knihy

Máj 2013 / Prečítané 1173 krát

Podzemie Malých Karpát,Podzemie Malých Karpát
Spolok pre montánny výskum je vydavateľom knihy, ktorú zostavil Peter Ondrus a nazval ju Podzemie Malých Karpát. Táto zaujímavá kniha, ktorá je prvou lastovičkou v tejto oblasti, mapuje históriu i súčasnosť baní a baníctva v prostredí Malých Karpát vrátane Pezinka. Venuje sa tiež geológii a mineralógii a prináša množstvo kvalitných farebných fotografií so zobrazením banských priestorov, vstupov do baní i z okolitej prírody.

Ohýbanie chutí
Nová kniha profesora Fedora Malíka, špičkového odborníka na víno, ale aj na gastronómiu sa volá Ohýbanie chutí. Stojí za to si ju kúpiť, pretože je to kniha „na zjedenie“, presnejšie povedané po jej prečítaní vám bude určite chutiť oveľa viac ako obvykle.
V knihe nájdete staré i nové recepty, nevšedné ale vyskúšané kombinácie, a k tomu príbehy, spomienky, súvislosti z celého sveta. Mnoho receptov je aj o chutiach a jedlách nášho malokarpatského vinohradníckeho kraja.

Sprievodca z roku 1935
Ďalšou zaujímavou publikáciou, ktorá vyšla len nedávno, je kniha Malé Karpaty – 1935, s podtitulom Turistický sprievodca po Malých Karpatoch z roku 1935. Kniha nie je len pútavým čítaním, ale aj albumom dobových fotografií a najmä ilustráciou
„prvorepublikovej“ vyspelej úrovne turistiky a jej propagácie. Knihu vydal Miroslav Slámka a Modranská beseda a nechýba v nej ani kapitola o Pezinku.

Morhen – román z obdobia slovanských predkov
Vydavateľstvo Artis Omnis uviedlo do sveta čitateľov novinku žánru fantasy literatúry Morhen – Posledná kliatba od Pezinčana Henricha H. Hujberta. Krst sa konal na festivale fantastiky
v Bratislave. Text nám priblíži dávne časy našich predkov s príchuťou mágie a čarov. „Verím, že táto povesť obživí aj vlastenectvo k našej otčine,“ dodáva autor.

 

 

 


Ohodnoťte článok: