DH Cajlané na Medzinárodnom festivale dychových orchestrov Letovice 2013

Máj 2013 / Prečítané 889 krát

   V dňoch 11. a 12. mája 2013 sa na Letovickom zámku uskutočnil už III. ročník výnimočného festivalu dychových orchestrov, ktorého sa zúčastnilo 20 orchestrov, z toho 15 českých a 5 zahraničných ( zo Slovenska, Maďarska a Poľska). Usporiadateľom festivalu a partnerom z krajín Višegrádskej štvorky sa podarilo na festival prilákať výborné orchestre, medzi ktoré už pravidelne patrí i naša dychová hudba Cajlané, ktorá bola aj jedným zo spoluorganizátorov. Cajlané vystupovali v sobotu v hlavnom programe spolu s DH Vozokanka a v nedeľu na galaprograme festivalu.
   I touto cestou ďakujem všetkým členom DH Cajlané za vzornú a úspešnú prezentáciu dychovej hudby a zároveň mesta Pezinok u našich susedov, ba i v krajinách Višegrádskej štvorky.
   Najbližšie si môžete vypočuť DH Cajlané na Keramických trhoch 8. júna od 15,00 h na Radničnom nám. a potom opäť u susedov, kde sa 14. júla v Ratíškoviciach na Morave uskutoční už 45. ročník najväčšieho festivalu dychových hudieb v Českej republike. Cajlané práve v týchto dňoch prijali pozvanie od organizátorov tohto výnimočného podujatia.

 

František Féder, predseda spolku DH Cajlané

 


Ohodnoťte článok: