Hra „Kto zhasol svetlo“ zožala úspech

Máj 2013 / Prečítané 1180 krát

   Takmer neprestajný smiech a častý potlesk sa ozýval večer 25. apríla z vypredanej Veľkej sály pezinského Domu kultúry. Na pódiu sa tu totiž predstavila pätica známych divadelných, ale aj seriálových hercov vo veselom predstavení „Kto zhasol svetlo?“. Išlo o komediálnu frašku z dielne francúzskeho autora Marca Camolettiho.
   Hlavnú líniu hry tvorí obojstranná manželská nevera, od ktorej sa odvíjajú rozličné zámerné, ale hlavne náhodné vtipné situácie. V aprílovom predstavení si zahrala jednu z hlavných postáv známa slovenská herečka Mária Kráľovičová. Stvárnila slúžku Annu, ktorá žije v domácnosti spolu so svojimi navzájom si nevernými zamestnávateľmi. Vďaka tomu neraz zažíva komické momenty, ale taktiež vie túto situáciu pomocou svojho sedliackeho rozumu pohotovo využívať vo svoj prospech.
   Vydatú a nevernú paničku stvárnila taktiež populárna herečka Zuzana Tlučková, ktorá si účinkovanie v tejto komédii užívala aj pred pezinským publikom. Jej športovo založeného, avšak nie veľmi inteligentného milenca zahral herec Braňo Deák a neverného manžela a jeho mladú záväzkuchtivú milenku mohli Pezinčania vidieť v podaní herca Jána Koleníka a herečky Kristíny Svarinskej. Toto komediálne predstavenie si môžete v Pezinku pozrieť ešte raz v druhej polovici júna.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: