Pohár národov detí a juniorov – mladé talenty mieria na Rozálku

Máj 2013 / Prečítané 1160 krát

   Jazdecká sezóna na Rozálke bola úspešne zahájená v máji drezúrnymi a parkúrovými pretekmi. V júni však pripravuje pezinský konský areál opäť niečo špeciálne. Po prvýkrát v histórii Slovenskej republiky sa u nás 20.-23. júna organizuje Pohár národov detí a juniorov.
   Jedinečné podujatie bolo schválené Medzinárodnou jazdeckou federáciou v novembri 2012 a odvtedy prebiehajú prípravy na príchod reprezentácií jednotlivých štátov. Rozálka očakáva účasť 12 krajín, ktoré vyšlú svojich najlepších juniorov a deti. Keďže podľa prísnych pravidiel môžu na Pohári národov štartovať len tí najlepší z najlepších, organizátori pripravili pre menej skúsených jazdcov národný pretek Rozálka Cup. Tak si atmosféru jedinečných pretekov vyskúša na vlastnej koži celá mládežnícka i seniorská obec.
   Výkony mladých talentov budeme môcť sledovať už od štvrtka 20. júna, kedy bude prebiehať otváracie skákanie. Od 18.30 h popoludní sa všetci účastníci zídu na slávnostnom otváracom ceremoniáli, ktorý bude obohatený o kultúrny program. Piatok až nedeľa budú venované výlučne úžasným výkonom mladých jazdcov, ktorí budú s koníkmi prekonávať až 140-centimetrové prekážky.
   Počas celého podujatia je vstup pre verejnosť voľný a okrem podpory nášho reprezentačného družstva môžete stráviť príjemné chvíle aj pri iných aktivitách, ktoré Rozálka pre rodiny s deťmi pripravila.

 

Petra Hašová

 


Ohodnoťte článok: