Zomrel „pezinský“ kapucín a kňaz Milan Karas

Máj 2013 / Prečítané 1977 krát

   V utorok, 30. 4. v poludňajšich hodinách náhle zomrel vo veku nedožitých 44 rokov kňaz Milan Karas, pôsobiaci v pezinskom kapucínskom kláštore. Bol obľúbený nielen v radoch svojich spolubratov a v spoločenstve veriacich okolo pezinského kláštora kapucínov. Svedčí o tom nebývalé množstvo ľudí, ktorí sa s ním prišli v pondelok 6. mája naposledy rozlúčiť na pezinský Mestský cintorín.
   Milan Karas sa narodil 2. júna 1969 v Martine a 22 rokov býval v Turčianskych Tepliciach, kde navštevoval aj základnú školu. Po jej skončení vyštudoval na SOU vo Vrútkach. Neskôr nastúpil do zamestnania ŽOS Vrútky, kde si popri zamestnaní urobil maturitu.
   Počas tohto obdobia začal uvažovať o rehoľnom povolaní. Jeho túžba sa naplnila rozhodnutím vstúpiť do rádu bratov kapucínov 1. 9. 1991, kedy bol prijatý provinciálom pátrom Šebastiánom Jaďuďom do noviciátu v Podkoniciach. Od tohto obdobia ostal verný svojmu duchovnému poslaniu. Pôsobil vo viacerých kláštoroch (Podkonice, Bratislava, Žilina, Poníky, Pezinok) na Slovensku a jeho posledným domovom i miestom kde sa „narodil pre nebo“ bol pezinský kláštor kapucínov.

 

(r)

 


Ohodnoťte článok: