Pozvánka na jún

Máj 2013 / Prečítané 1079 krát

   Malokarpatská knižnica v Pezinku pripravila na jún niekoľko zaujímavých podujatí.
   K 1150. výročiu príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie sme pripravili už druhé stretnutie. Prvé sa uskutočnilo v marci, na Obchodnej akadémii v Pezinku so študentmi 4. ročníka a druhé sa uskutoční 4. júna o 17.00 h v čitárni Malokarpatskej knižnice v Pezinku. O pamiatkach v Ríme, ktoré sú spojené s históriou sv. Cyrila a Metoda, porozpráva bývalý veľvyslanec SR v Taliansku - Stanislav Vallo a akademický sochár Marián Polonský, ktorý je autorom plakety o posvätení staroslovenských bohoslužobných kníh sv. Cyrila a Metoda umiestnenej v bazilike Santa Maria Maggiore v Ríme.
   V ten istý deň sa aj my zapojíme do detského čitateľského maratónu „Čítajme si...“ . Hlavný organizátor celoslovenskej akcie Linka detskej istoty UNICEF, chce týmto podujatím podporiť čítanie u detí, návštevy knižníc a zároveň poukázať na význam literatúry detského čitateľa. Pozývame všetky deti, ktoré sa chcú do maratónu zapojiť, aby prišli 4. júna od 9.00 do 15.00 h do oddelenia pre deti a pomohli prekonať minuloročný rekord. Okrem toho pripravilo oddelenie pre deti na 14. júna o 10.30 h stretnutie s autorkou Martou Hlušíkovou.
   Leto v knižnici privítame otvorením Letnej čitárne, ktorú symbolicky odomkne pezinská spisovateľka, dizajnérka, cestovateľka Martina Monošová. 20. júna o 17.00 h predstaví svoju v poradí už šiestu knihu Sladké sny.
   Jánske ohne už po tretíkrát zapálime v spolupráci s Malokarpatským múzeom v nedeľu 23. júna na lúke pri Hasičoch, pre deti a rodičov pripravujeme veľa zábavných hier a súťaží. Srdečne vás na podujatia pozývame a tešíme sa na Vašu účasť.

 

(MKP)

 


Ohodnoťte článok: