Súťaž kaderníkov o Cenu Mesta Pezinok 2013

Máj 2013 / Prečítané 1519 krát

   Dňa 15. mája 2013 zorganizovala SOŠ na Komenského ulici v Športovej hale SOŠ už 8. ročník medzinárodnej kaderníckej súťaže Cena Mesta Pezinok.
   V troch súťažných disciplínach a šiestich kategóriách súťažilo 33 kaderníkov z Trnavy, Hlohovca, Piešťan, Senice, Bratislavy, Galanty, Chocholnej, Lomnice u Tišnova (ČR) a Pezinka.
   Príjemná súťažná atmosféra, veľmi dobré publikum (majstri odbornej výchovy a učitelia odborných predmetov z rôznych škôl, žiaci, odborná i laická verejnosť), vynikajúce výkony súťažiacich.
   Súťažné disciplíny – pre pánov Účes mladého muža, pre dámy Výčes z kučeravých vlasov a Fantázia. V „dámskych“ disciplínach súťažili žiaci učebného i študijného odboru a organizátori vytvorili aj samostatnú kategóriu pre dospelých. Najobsadenejšou disciplínou bol Výčes z kučeravých vlasov v kategórii žiakov učebného odboru (10).
    Predsedníčka poroty, Gitka Pechová, označila tento ročník na základe výkonov súťažiacich a celkovej atmosféry za suverénne najlepší. Pochvalne sa vyjadril aj odborný poradca súťaže Polat Elalmis.
   Bolo na čo pozerať. Pánske účesy boli zároveň elegantné i športové, mužskú silu a nehu podčiarkovali rovnakou mierou. Šikovné ruky kaderníkov a kaderníčok vytvárali z dámskych vlasov fantastické kreácie a dali im primerané názvy: Bohyňa blesku, Havajské dievča, Srdcová kráľovná...
   Porota hodnotila nápaditosť, presnosť, čistotu práce, tvorivosť, celkový vzhľad, zosúladenie účesu, líčenia, šiat a doplnkov, originálnosť vlasových ozdôb.
   Veľký úspech zožalo vystúpenie detí zo ZŠ na Fándlyho ulici v Pezinku. V ľudových krojoch zaspievali, zarecitovali a zatancovali. Na harmonike ich sprevádzala pani učiteľka Rozbeská.
   Kto sa nestihol prísť pozrieť tento rok, radi ho privítame na 9. ročníku, ktorý sa uskutoční v
máji 2014. Počas celého roka sú vám k dispozícii školské kaderníctva v Školskom internáte pri SOŠ (budova Komenského 29) a na Ulici Za hradbami (www.soskompk.sk).

   Výsledky (umiestnenie súťažiacich z Pezinka): 3. Simona Bedecsová v kategórii - Výčes z kučeravých vlasov (dospelí), 2. Diana Silná - SOŠ Komenského Pezinok v kategórii - Fantázia (žiaci učebného odboru), 1. Silvia Voštinárová v kategórii - Fantázia (dospelí)

 

Elena Jurčíková

 


Ohodnoťte článok: