Memoriál Richarda Rétiho 2013

Máj 2013 / Prečítané 967 krát

   Šachisti z rôznych kútov Slovenska a zo zahraničia si 11. mája merali sily práve v Pezinku. Konal sa tu totiž 7. ročník turnaja s názvom Memoriál Richar-da Rétiho. Toto podujatie organizuje Malokarpatské múzeum v Pezinku a Klub šachu Pezinok v spolupráci s Pezinským kultúrnym centrom a Mestom Pezinok.
   Vrátane nultého ročníka to bolo už ôsmykrát čo sa v Spoločenskej sále Domu kultúry uskutočnil turnaj na počesť známeho pezinského šachistu, ktorý sa preslávil v európskom aj svetovom meradle. Memoriál mal tento rok bohatú účasť 101 šachistov zo Slovenska, Nemecka, Bosny a Hercegoviny a t Chorvátska. Nechýbala tu slovenská šachová špička, ale ani mladí odvážlivci.
   Na popredných miestach sa umiestnili ostrieľaní hráči, ktorí tak potvrdili svoje šachové zručnosti. Víťazom sa stal Peter Michalík zo Šachového klubu Prievidza. Za ním sa umiestnil Tomáš Petrík z Modry a tretie miesto získal medzinárodný majster Zsolt Rigo z Doprastavu Bratislava.
   Medzi mladými šachistami sa najlepšie darilo Rastislavovi Kavoňovi z Šk Komplet Modranka a spomedzi seniorov sa presadil veterán Karol Rückschloss zo Slovana Bratislava. Najlepšou medzi ženami bola Andrea Bochničková z Šk Prievidza. Z pezinských šachistov dosiahol najlepší výsledok Ivan Syrový.

 

(KG)


Ohodnoťte článok: