Mariášový Klub Pezinok oznamuje

Apríl 2013 / Prečítané 1697 krát

   Mariášový klub Pezinok (MKP) usporiadal 16. marca 2013 v Dome kultúry na Holubyho ul. už 8. ročník mariášového turnaja „Otvorené majstrovstvá okresu Pezinok“. Podujatie sa vrátilo k svojmu tradičnému „jozefskému“ termínu, čo malo pozitívny vplyv na účasť. Do Pezinka prišlo za mariášom aj napriek nepriazni počasia 156 hráčov zo širokého okolia.
   Na doterajších deviatich (v roku 2005 sa hral nultý ročník) podujatiach sa zúčastnilo 458 účastníkov a zároveň sme do tohto roku spoznali osem rôznych víťazov, čo znamená, že doposiaľ sa nepodarilo nikomu víťazstvo obhájiť. Takisto sa nikdy nepodarilo zvíťaziť domácemu hráčovi, čo sme tento rok chceli konečne zmeniť. Žiaľ, ostalo len pri chcení, aj keď od úspechu nás delil iba krôčik. Víťazstvo sa ušlo majstrovi SR z roku 2007 Štefanovi Orviskému z MK Dolný Lopašov, druhé miesto obsadil Pavel Rariga z domáceho klubu a tretí skončil ďalší Lopašovčan Vojto Bublavý, ktorý bol vo veku 80 rokov spolu s Jozefom Matulom z MK Skalica najstarším hráčom na turnaji.
   Mariášový klub Pezinok vkročil do súťažnej sezóny 2013 posilnený o 6 hráčov, s ktorými chce obhájiť umiestnenie v slovenskej extralige. Momentálne zaň hrá 27 hráčov.
   Za zmienku stojí ešte rozbehnutie úvodného ročníka Podunajskej ligy pre hráčov troch„susedných“ mariášových klubov (Bratislava, Šaľa, Pezinok) a ich hostí. MK Pezinok má na starosti tretie kolo súťaže, ktoré je na programe v stredu 8. mája v Reštaurácii Milka v Šenkviciach. Záujemcov o hru z Pezinka a okolia radi privítame. Zápis na turnaj je od 9.00 do 9.45 h, v zápisnom 10 eur je zahrnutý obed. Prípadné ďalšie informácie na 0905/716825, alebo 0911/212270. Z domácich podujatí budeme ešte v júni poriadať tzv. Svätojánsky turnaj spojený s rybacím hodovaním.
   Touto cestou si v mene nášho klubu dovoľujem poďakovať všetkým sponzorom, priateľom, predstaviteľom mesta Pezinok a vedeniu Domu kultúry v Pezinku za to, že nám fandia a sú vždy ochotní podať pomocnú ruku.

 

Ing. Michal Pitoňák, MKP

 


Ohodnoťte článok: