Jazdecká sezóna na Rozálke začína

Apríl 2013 / Prečítané 1055 krát

   Po dlhej zimnej prestávke pezinský jazdecký areál Rozálka opäť zahajuje sezónu pretekov. Tak ako po minulé roky, aj teraz si organizátori pripravili obľúbené podujatia s dlhoročnou tradíciou, ale aj novinky, ktoré sú unikátom nielen v tomto areáli, ale na celom Slovensku. Počas sezóny 2013 môžu všetci priaznivci jazdeckého športu navštíviť tieto medzinárodné preteky:

 


MÁJ
10.-12.5.
Donau-Bohemia Trophy - Drezúrne preteky o pohár rektora Paneurópskej vysokej školy
24.-26.5. LINDE GRAND PRIX CSI *

JÚN
20.-23.6.
CSIOJ/Ch - pohár národov detí a juniorov v skoku na koni + Rozálka Cup 2013 - historicky prvýkrát v Slovenskej republike

SEPTEMBER
6.-8.9.
37. ročník PRIVAT BANKA-PEUGEOT GRAND PRIX CSI2 * - W o malokarpatský strapec, PEZINOK – druhý najstarší parkúrový pretek na Slovensku – séria Svetového pohára 21.-22.9. Otvorené Majstrovstvá SR vo voltížnom jazdení + Slovenský voltížny pohár

   Počas mesiaca máj budeme svedkami výkonov v disciplíne drezúra a parkúr.
   Prvý ročník pretekov Donau – Bohemia Trophy minulý rok priniesol Pezinku obrovský úspech, nakoľko drezúrny pretek sa zapísal do histórie jazdectva na Slovensku niekoľkými „naj“. Pretek štyroch národov s počtom 140 koní bol najväčším pretekom v tejto disciplíne na Slovensku a kategória náročnosti súťaží bola najvyššia za posledných 40 rokov. Presvedčte sa na vlastné oči, či aj druhý ročník týchto pretekov bude výnimočný.
   Koncom mesiaca sa bude konať už tradične májová GRAND PRIX CSI*, kde sa predvedú parkúroví jazdci z Európy. Počas troch dní sa bude súťažiť v skoku cez prekážky až do výšky 140 cm.
   Na všetky podujatia je, ako každý rok, vstup pre divákov voľný. Príďte povzbudiť slovenskú jazdeckú špičku v silnej medzinárodnej konkurencii.

 

Petra Hašová

 


Ohodnoťte článok: