Bicyklov nie je nikdy dosť

Apríl 2013 / Prečítané 1514 krát

   Vonku je už dávno slnko, teplo, cyklistami sa to na uliciach len tak hmýri... A vy ešte stále uvažujete, v ktorej pivnici máte založený ten svoj bicykel? Zabudnite na mýty, že sa nimi prepravujú len chudobní. Práve naopak!
   Moderný človek 21. storočia myslí na svoje prostredie a správa sa ekologicky. Potvrdzuje to aj výskum Rakúskeho Inštitútu pre dopravné štúdie, podľa ktorého v meste Linz je takmer 40 % cyklistov vysokoškolsky vzdelaných, hoci v celkovej populácii má univerzitný diplom len približne 10 % obyvateľov. Navyše bicykel má popri prínose pre spoločnosť aj pozitívny vplyv pre samotného cyklistu. Je dokázané, že zamestnanci, ktorí pravidelne či len príležitostne cestujú do práce na bicykli, bývajú v priemere o 1 deň kratšie chorí než ostatní. O významných úsporách v zdravotnom poistení ani nehovoriac.
   No nemusia to byť len fakty a racionálne argumenty pre uprednostnenie bicykla. Mne osobne ranná chvíľka na bicykli zabezpečí pozitívnu náladu minimálne na pol dňa! A za pravdu mi isto dajú športovci, ktorí si neodoprú pravidelný ranný tréning. Alebo sú pre vás všetky dôvody zbytočné a vy už aj tak dávno bicyklujete? Ak máte záujem zapojiť sa do organizácie Cyklo-Promenády, prípadne máte nápady na zlepšenie cyklodopravy v Pezinku a okolí, potešíme sa akejkoľvek spolupráci. Kontaktujte Jakuba najlepšie čo najskôr na 0908956472 alebo kubostrba@gmail.com .

 

Zuzana Tichá

 


Ohodnoťte článok: