Kaderníci z SOŠ v Pezinku nadväzujú nové kontakty

Apríl 2013 / Prečítané 972 krát

   Farebný svet hudby – takto poeticky znel názov súťaže, v ktorej si prišli do juhomoravského Znojma zmerať svoje kvality žiačky a žiaci z odborov kaderníctva, kozmetiky či nechtového dizajnu. V kaderníckej kategórii súperilo 15 tímov: 13 českých, jeden rakúsky zo Salzburgu a jeden slovenský z pezinskej SOŠ na Komenského ulici.
   Mimoriadne príťažlivý a decentný účes, ktorý by pristal aj moderátorke uvádzajúcej koncert vážnej hudby, vytvorila súťažiaca tretiačka Nikola Zimmermannová. Celkový dojem kultivovanosti účesu podčiarkol aj nežný typ modelky, Nikolinej spolužiačky Martiny Guldanovej. Šaty a doplnky evokovali atmosféru štátnej filharmónie. Zaujímavá ozdoba v tvare husľového kľúča na temene hlavy priťahovala oči ako magnet.
  Ostatní súťažiaci uprednostnili divokú fantáziu, množstvo farieb a netradičné ozdoby, napr. kus starej šelakovej gramoplatne posiaty pestrofarebnými husľovými minikľúčmi. Slovenský tím rýchlo obul modelku do žiarivých fialovoružových topánok, ale na šelakovú platňu, prepletané vlasové pramene siedmich farieb a načesanú medúzu „českých a moravských zemí“ to nestačilo.
   Každý súťažiaci rád odchádza domov s trofejou, ale všetci nemôžu byť víťazmi. Cenou pre pezinský tím bola zaujímavá skúsenosť vrátane exkuzie v priestoroch školy. Očarila najmä učebňa pre 6-člennú skupinu kuchárov, kde každý žiak má samostatný pracovný kút s plynovým sporákom a drezom.
   Usporiadateľská škola je držiteľom viacerých certifikátov, napríklad Zlatého certifikátu kvality, ktorý udeľuje Združenie súkromných škôl Čiech, Moravy a Sliezska. V oblasti environmentálneho vzdelávania získala certifikát „Škola udržateľného rozvoja“. Je členom Asociácie hotelov a reštaurácií ČR a Európskej asociácie hotelových škôl. Počet jej žiakov nemá ďaleko od tisícky.
   Aj školský areál SOŠ na Komenského ulici má všetky predpoklady stať sa podobným strediskom pre odborné vzdelávanie a výchovu. Veď už roky sa usiluje o kvalitnú školu a kvalitného žiaka, odmieta zatraktívniť školu názvom, ktorý neodzrkadľuje realitu, nesúhlasí s neustálym znižovaním nárokov na žiaka a odmieta „výrobu umelých maturantov “.
Aby ste sa o potenciáli našej školy presvedčili, pozývame vás 15. mája 2013 do ŠH pri SOŠ na Komenského 27 na medzinárodnú kadernícku súťaž Cena Mesta Pezinok, kde od 9. do 13. hodiny budete môcť sledovať prácu šikovných kaderníkov, ktorí si zmerajú sily v troch súťažných disciplínach a ôsmich kategóriách.
   A po celý rok vás radi privítame v našich kaderníctvach – v budove ŠI na Komenského 29 alebo v budove výmenníkovej stanice Za hradbami.

 

Elena Jurčíková, riaditeľka SOŠ

 


Ohodnoťte článok: