XIV. ročník Orbis Harmoniae

Marec 2013 / Prečítané 960 krát

   Zdravý životný štýl preferuje z roka na rok čoraz viac ľudí. Rôzne tipy, zaujímavosti a novinky z tejto oblasti priniesli aj dni zdravého života známe pod názvom Orbis Harmoniae (Svet harmónie), ktoré prebiehali 9. a 10. marca v pezinskom Dome kultúry. Išlo už o 14. ročník tohto podujatia. Pod jeho vznik a organizáciu sa podpísali Mgr. Mária Fehérová, MVDr. Jana Širjovová a Jirko Vitáloš.
   Aj tento rok bol dvojdňový program v Dome kultúry bohatý a zaplnil takmer všetky jeho priestory. Pozvania na Orbis Harmoniae 2013 prijali viacerí prednášajúci, a tak si návštevníci mohli pozrieť a vypočuť vystúpenia pravidelných ako aj nových účastníkov. Témy prednášok boli skutočne rôznorodé. Mohli ste medzi nimi nájsť návod na liečenie rakoviny pomocou bezpodmienečnej lásky, dozvedieť sa niečo o slobode vôle, osude, zdraví, či o tajomných rytmoch v dejinách ako o zrkadle ľudstva a jednotlivca. Taktiež ste sa mohli naučiť ako liečiť zápalové ochorenia pomocou tradičnej slovenskej samoliečebnej metódy, ako sa dožiť vysokého veku v plnom zdraví vďaka správnej životosprávej alebo to ako uvoľniť svoje negatívne emócie a nájsť vnútorný pokoj a mnoho ďalších zaujímavostí.
   Návštevníci uvítali aj možnosť vyskúšať si rôzne workshopy a cvičenia, medzi ktoré patrila napríklad aj v našich končinách ojedinelá tibetská joga.
   Špecialitou tohtoročných dní zdravého života v Pezinku bolo ich spojenie s prednáškou „Slobodný duch Tibetu“, kde mali všetci prítomní možnosť hodiny počúvať, meditovať a diskutovať s lámom Tiborom Geljenom. Ten svojím rozprávaním a radami priblížil tunajšiemu obyvateľstvu filozofiu Tibetu, ale aj možnosti jej uplatnenia v zmýšľaní súčasného človeka žijúceho v naších končinách.
  Orbis Harmoniae 2013 doplnili aj sprievodné podujatia ako čajovňa, terapie, masáže, poradenstvo, konzultácie, zdravá výživa, tachyóny, výklad tarotu, mandaly, astrológia, numerológia, feng shui, falun gong, predaj prírodných prípravkov, drahých kameňov, terapeutické pomôcky a ďalšie. O rok dovŕši toto podujatie pätnásť rokov a ako naznačili organizátori, opäť by malo priniesť veľa zaujímavostí.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: