Svetový deň sprievodcov v Pezinku

Marec 2013 / Prečítané 1196 krát

   Ako na celom svete, aj na Slovensku si sprievodcovia v mesiaci február, ešte pred začiatkom hlavnej turistickej sezóny, pripomínajú sviatok určený práve im. Nie je tomu inak ani v našom meste Pezinok. I tento rok pripravil Klub sprievodcov v priestoroch Pezinského kultúrneho centra besedu so zaujímavými hosťami, odborníkmi v oblasti cestovného ruchu.
   Moderátor besedy Peter Ronec privítal hostí z Ekonomickej university Bratislava – prof. JUDr. Ľudmilu Novackú, PhD., ktorá predstavila svoju novú knihu venovanú práci sprievodcov a Ing. Máriu Puškelovú, ktorá porozprávala o svojich cestách po Arménsku a Iráne a tieto pre nás exotické krajiny predstavila v audiovizuálnej prezentácii. Medzi prítomnými bol aj viceprimátor Ing. Miloš Andel, ktorý pochválil prácu členov Klubu sprievodcov a zdôraznil dlhodobú snahu Mesta o podporu rozvoja cestovného ruchu v Pezinku i v regióne.
   Stretnutie bolo spestrené výstavou plagátov a fotografií ilustrujúcich jednotlivé podujatia a činnosť Klubu sprievodcov mesta Pezinok.

 

Peter Ronec

 


Ohodnoťte článok: