Absolútna víťazka Nina Skalíková

Marec 2013 / Prečítané 1208 krát

   Sedemdesiat autorov s vyše dvesto súťažnými fotografiami sa zúčastnilo nultého ročníka Veľkej pezinskej fotosúťaže, ktorú v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, firmou Zoner, s.r.o. a PC Revue vyhlásila v septembri minulého roka Malokarpatská knižnica v Pezinku pre žiakov a študentov základných a stredných škôl kraja. „Záujem mladých tvorcov, najmä stredoškolákov, nás prekvapil, rovnako ako kvalita súťažných diel,“ povedala v stredu 13. marca pri odovzdávaní cien riaditeľka knižnice Daniela Tóthová a dodala, že digitalizácia fotografie v posledných rokoch umožnila jej rozšírenie medzi mládež. Práve tento trend sa usilujú podchytiť autori projektu Ľubo Navrátil a Veronika Nouzová.

   Súťažilo sa v katagóriách:
   Tu som rástol, Žijeme v škole, Moja rodina a Voľná téma.

„Práce hodnotilo päť popredných slovenských fotografov prostredníctvom internetu a výsledky sa sumarizovali u nás v knižnici,“ hovorí riaditeľ súťaže Ľubo Navrátil a upresňuje, že výber z fotografií nechali zväčšiť a zarámované ich vystavili v priestoroch knižnice.
   Absolútnou víťazkou sa stala Modranka Nina Skalíková, prvé miesta podľa kategórií získali Alena Jamnická z Pezinka, Lenka Verbóková a Tereza Tomešová, obe z Bratislavy a Bernoláčanka Dominika Pirošková.

 

Ľubo Navrátil

 


Ohodnoťte článok: