Celoslovenská súťaž v reze viniča o Zlaté nožnice

Marec 2013 / Prečítané 1770 krát

V strede ocenení: Jozef Svetlák a Stanislav Pajdlhauser.   V polovici februára 2013 sa vo vinohradoch VVDP Karpaty v Pezinku uskutočnil 14. ročník Celoslovenskej súťaže v reze viniča o Zlaté nožnice.
   Organizátormi súťaže boli Ing. Andrea Líšková AGROFOX Pezinok, firma SNA Europe – Slovakia, s. r. o. ( BAHCO), v spolupráci VVDP KARPATY Pezinok – Grinava a Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, katedra ovocinárstva a vinárstva.
   Do súťaže sa z celého Slovenska a Českej republiky prihlásilo viac ako 60 vinohradníkov. Súťažiaci v dvoch kategóriách (junior a profesionál) mali za úlohu zrezať 25 koreňov odrody Neronet, vedenie rýnsko - hesenské vo vinohrade vysadenom v roku 2004 v stanovenom časovom limite.
   V kategórii junior bol najlepší žiak IV. ročníka SVOŠ v Modre Stanislav Pajdlhauser – rodák z Rače.
   V kategórii profesionál zvíťazil člen domáceho VVDP KARPATY v Pezinku – Grinave Jozef Svetlák.
   Dvaja najlepší ocenení dostali od organizátora súťaže firmy AGROFOX SNA Europe Slovakia s. r. o., Bahco v zastúpení Ing. Andrey Líškovej jedny pozlátené nožnice v hodnote 533 Euro a jedny so super ostrou čepieľkou na rez vo vinici.
   Prísna deväťčlenná hodnotiaca komisia kladne hodnotila kvalitu výkonov účastníkov súťaže, priebeh a organizáciu súťaže.
   Na pracovnom rokovaní komisie bolo vydané vyhlásenie, že ďalší, 15. ročník súťaže bude
organizovaný opäť na VDDP KARPATY v Pezinku, ale už ako nový – nultý. Súťažiť sa bude v kategórii junior, profesionál a v kategórii držiteľov Zlatých nožníc – víťazov v predchádzajúcich 14 ročníkov.

 

JUDr. Štefan Noskovič, právnik VVDP Karpaty


Ohodnoťte článok: